Loading...

ШОК! ЗОЛОТИЙ БАТОН, ГОВОРИТЕ !? НІ … ЦЕ БУЛИ КРИХТИ … ..На які кошти прокурорський клан шикує в Західній Україні (ВІДЕО)

Прокуратура, міграційна служба, суд і митниця – це місця роботи колишнього обласного прокурора Андрія Гіля його дружини, старшої дочки і зятя. Однак їх спосіб життя відповідає рівню дуже успішних бізнесменів. Як передає «ГромадськеТБ» з посиланням на розслідування рівненського журналіста Юрія Горбача для «Слідства.Iнфо», величезні маєтки, дорогі іномарки, численні квартири – таким розкішним способом життя прокурорів важко здивувати українських громадян.

Останнім часом багато служителів закону знайшли оригінальний спосіб пояснювати походження своїх чималих стану: «У мене дружина підприємець», «Діти-батьки допомогли», «Я перед тим, як прийти на посаду, працював в бізнесі» і т.д. Але є впливові правоохоронці, які все життя працюють в органах, а їхня дружина і діти теж на державній службі. Як тоді знайти переконливе виправдання розкішного життя при невисокій зарплати всієї сім’ї?
Саме така ситуація з сімейством екс-прокурора Андрія Гіля, який протягом багатьох років керував обласними прокуратурами на Західній Україні. Цей маєток розташоване в селі Тарасове, передмісті Луцька. До нього веде нова асфальтована дорога, а за нею – височенний паркан, за який можна зазирнути хіба з повітря.
На земельній ділянці майже на пів гектара розкинулися басейн, гараж, лазня, альтанка, будинок площею 620 квадратних метрів. Належить маєток сім’ї вже згаданого колишнього прокурора Андрія Гіля, який тридцять років віддав роботі в прокуратурі. З 2002 року Андрій Гіль очолював прокуратури Тернопільської, Житомирської, Рівненської та Волинської області. Після Революції Переваги прокурор звільнився і зараз вже на пенсії.
Розкішний маєток Гіль побудував, працюючи на керівних посадах в обласних прокуратурах. Ріелтор Лариса Мусійчук, яку журналісти попросили оцінити прокурорську нерухомість, говорить, що зараз будинок коштує близько 17 млн гривень. Хоча подібну нерухомість публічно на продаж навіть не виставляють. «Від 80 до 100 тис. Доларів це тільки за земельну ділянку, – каже директор агентства нерухомості Лариса Мусійчук. – Паркан – один з найдорожчих, вартість я його точно не можу сказати, але вартість кількох квартир, може, в місті Луцьку. А будинок сам по собі, якщо він 600 квадратних метрів, по мінімуму начинка будинку, все ті меблі, штори тощо.
Загалом, я б визначила в районі $ 500- $ 700 тисяч з такою «вилкою», в залежності, як швидко він буде продаватися ». Цікаво, що і дружина, і донька, і зять екс-прокурора також тривалий час на державній службі. Дружина Тетяна Гіль з 2012 року працює фахівцем в управлінні Державної міграційної служби у Волинській області. Саме на неї Андрій Гіль і оформив розкішний особняк під Луцьком.

Свою історію збагачення Гілі почали ще на початку 2000-х. У 2003 році тільки ставши прокурором Волинської області Андрій Гіль отримав п’ятикімнатну квартиру в 270 квадратних метрів в новобудові неподалік від центру Луцька. У тому ж році сім’я прокурора її і приватизувала. У цьому ж будинку отримували житло і керівники обласної міліції. Згодом у Гілеї з’явилися дві земельні ділянки на березі мальовничого озера Світязь. Незабаром там створили обслуговуючий кооператив «Садівниче товариство». Свої дачі тут побудували судді, митники, держчиновники і колеги Андрія Гіля по прокуратурі. Їздить родина екс-прокурора на позашляховика Lexus GX460 2010 року випуску. Це авто вони придбали в 2015 році за 620 000 гривень. У близько півмільйона гривень оцінюють і один з двох земельних ділянок сім’ї екс-прокурора.
Він – в елітному масиві поруч з будинком сина голови Волинської обласної державної адміністрації в селі Лище під Луцьком. Свого часу тут також створили обслуговуючий кооператив, земля в якому не дешева. «Близько тисячі доларів за сотку, – оцінює ріелтор вартість землі.
– Наскільки я зрозуміла, там такий комплекс, що вони не продають просто так. Там якщо розходиться земля, то між своїми. В рамках кооперативу, у них повинно бути і статут так виписаний, що без дозволу кооперативу не маєш права продати ». У багатій подружньої пари держслужбовців – і діти заможні, де ще й зі звичками багатіїв. Молодша 15-річна дочка екс-прокурора виставляє в соціальних мережах фото з літнього відпочинку на острові Мальта і в п’ятизірковому готелі неподалік від курорту Анталія в Туреччині.
Старша дочка Галина Терещук працює помічником судді. Вже більше двох років вона в декретній відпустці. Незважаючи на це, і мізерну зарплату вона їздить на джипі BMW X5 2014-го року випуску і вкладає гроші в нерухомість. Три роки тому Галина Терещук купила відразу дві однокімнатні квартири в елітній новобудові в самому центрі Луцька. Зараз такі квартири оцінює в мільйон гривень кожну. «Це центр міста, самий центр,« центріше »не буває, плюс це невелика площа і будинок вважається елітним. На сьогоднішній день ринкова вартість, якщо б таку квартиру продати, тисяч $ 35- $ 37.

Може бути сорок, якщо дуже хороший ремонт », – підкреслила ріелтор. Чоловік Галини також працює на держслужбі. П’ять років він віддав роботі на Волинській митниці. У минулому році Юрій Терещук став заступником начальника Волинської митниці, а вже в цьому році його звільнили після міжнародного скандалу. У березні польські митники затримали півтори тонни бурштину. Цей вантаж їх українські колеги просто не помітили, за що Терещук і поплатився посадою. Однак незабаром Волинський окружний адміністративний суд поновив його на посаді. Митник Терещук, схоже, хоче жити з розмахом як його тесть екс-прокурор. У селі Зміїнець, передмісті Луцька, сім’я Терещуків будує будинок. Земля записана на матір митника – Тетяну Терещук.
Землю з недобудованим будинком Тетяна Терещук купила в цьому році. Ріелтор Лариса Мусійчук каже, що «коробка» будинку разом із землею в цій місцевості може коштувати $ 80 тисяч. Тобто, більше двох мільйонів гривень. Ще близько двох мільйонів гривень – вартість розкішного авто BMW 750LD. Він, судячи з документів, як і ділянка в Зміінці, також належить матері митника Тетяні. Цікаво, що в цьому році вона змогла купити відразу дві машини. Крім того, на Тетяну Терещук оформлена однокімнатна квартира в луцькій новобудові, земельну ділянку біля Луцька і ще один – біля польського кордону – в місті Любомль.
Задекларовані за останні роки доходи дочки екс-прокурора помічниці судді Галини Терещук і її чоловіка-митника аж ніяк не пояснюють походження всього цього майна. Щоб з’ясувати, звідки кошти журналісти спробували поспілкуватися з Юрієм Терещуком, проте його адвокатом сказала, що він не хоче говорити з журналістами. «Не хоче мій довіритель поки спілкуватися», – заявила адвокат митника Наталія Андріяш.
Вона пояснила причину небажання Терещука спілкуватися з журналістів стресом. «Не знаю, каже, що у нього після тих всіх подій, судових справ і так далі, у нього стрес. Ще не оговтався. Ну, це я від себе жартую, але насправді, поки він не готовий спілкуватися. Чому? Ну не можу пояснити. Така його позиція поки », – зазначила адвокат.
З надією, що чоловік і жінка Гилей пояснять походження своїх статків, а також стану дочки із зятем, журналісти приїхали до маєтку в селі Тарасове. Жінка з дому, не захотіла представитися, через домофон сказала, що екс-прокурора немає вдома.

Відмовилася спілкуватися з представниками ЗМІ та Тетяна Гіль, тому журналісти вирушили до неї на роботу в управління міграційної служби. Однак в кабінет до чиновниці їх не пустили, а сама вона відмовилася виходити, передавши свою відмову спілкуватися через прес-секретаря обласного управління міграційної служби:
«Я передала вам її слова. Відділ кадрів вам надасть всю інформацію », – заявила прес-секретар управління міграційної служби Наталя Левчук, порекомендувавши журналістам, у відповідь на питання, як Тетяна Гіль побудувала розкішний будинок, відправиться до відділу кадрів, де їм нададуть декларацію про доходи чиновниці.
Ті ж питання про походження майна журналісти спробували з’ясувати по телефону у екс-прокурора Андрія Гіля: – З якої декларації шановний? Які питання? – Перепитує екс-прокурор – Щодо вашого будинку в селі Тарасове. – Ну і що? – На які кошти ви його збудували, працюючи в прокуратурі? – За кошти нормальні … За свої зароблені. – А чому його записали на свою дружину тоді? – Ну … я не хочу навіть з вами говорити. Я ж вас знаю прекрасно, чому ви займаєтеся не тим, чим потрібно?
Хочете, поп’ю чаю з вами, поспілкуємося на різні теми … – Ми зараз хочемо поспілкуватися ось по цій темі. Звідки у вашої дочки з’явилися дві квартири, BMW Х5? – Будьте здорові! Все, я не хочу з вами говорити! – Андрію Івановичу, не уникайте, будь ласка, розмови. – Хочете, я з вами чаю поп’ю з задоволенням? – А що, якщо дасте на наші запитання відповіді … – Відповіді … Ніяких, там цих … я не буду давати. Ви шукаєте не там, хлопці. – Нам часто кажуть, що шукаємо не там, але все ж нас цікавить, звідки у вас майно і у вашої дочки, яка працює помічником судді? – Ну, то таке … – І у вашого зятя автомобіль BMW і інше майно. – Ну і що? Не ставте таких питань! Все, будьте здорові! Більше екс-прокурор трубку не брав.
Однак журналісти звернулися до Національного агентства з попередження корупції та Національного антикорупційного бюро. Якщо заможна родина колишнього прокурора не хоче пояснювати свої статки через журналістів громадянам – можливо, пояснить їх правоохоронцям.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *