Захисниками України стали адвокати Джексона і Трампа

Захисниками України стали адвокати Джексона і Трампа.
Чи то уряд, чи то президент оплатили послуги британських юристів для боротьби з “плівками Онищенка”.
Скандал з таємними записами народного депутата Олександра Онищенка, який стверджує, що записував розмови з президентом Петром Порошенком на наручний годинник, перетікає в юридичну площину. Ряд українських і британських ЗМІ отримали лист від представників компанії Atkins Thomson з попередженням: опублікуєте одкровення Онищенко або надані ним аудіозаписи – підете в суд.

ВЕРСІЯ АДВОКАТІВ

– Тільки що отримав лист від адвокатів Порошенка з погрозою подати позов проти британських ЗМІ, які поширюють заяви Онищенка про те, що він підкуповував народних депутатів. Що Порошенко підкуповував народних депутатів, – першим забив на сполох кореспондент видань The Times і Politico Europe, екс-координатор компаній Amnesty International в Україні Максим Такер.

Журналіст уточнив, що готує чергову публікацію про Порошенка. Нагадаємо, в лютому минулого року Такер написав про гучну судову справу між компанією Порошенка “Рошен” і британською архітектурноб фірмою John East 8. Ціна позову – 140 тисяч доларів. Суть спору – архітектори стверджували, що фірма “Рошен” вкрала у них проект будівництва молокозаводу у Вінниці. Представники “Рошен”, в свою чергу, заявляли, що вони заплатили Хадсону за початкові ескізи, і в результаті отримали на них авторські права.

Адвокати Atkins Thomson не приховують, що відправляли такі листи. За словами юристів, вони отримали завдання вживати всіх заходів, щоб не допускати публікацій “помилкових звинувачень”. А представляють вони “Блок Петра Порошенка, його керівництво і український уряд”.

ВЕРСІЯ АДМІНІСТРАЦІЇ ПРЕЗИДЕНТА

Дещо іншу версію про роль британських адвокатів озвучили в Адміністрації президента. На Банковій запевняють, що Atkins Thomson в інформаційному скандалі з Онищенком представлятимуть інтереси всієї України.

Британська адвокатська компанія Atkins Thomson захищатиме інтереси України у дискредитаційній кампанії проти керівництва України, розв’язаній нардепом-утікачем Олександром Онищенком і яка стала елементом інформаційної війни Росії. Про це йдеться у коментарі прес-служби Адміністрації Президента, наданому Укрінформу.

“Олександр Онищенко (Кадиров) – підозрюваний у створенні організованого злочинного угруповання, корупції та державній зраді на користь Росії. З метою уникнення відповідальності він покинув Україну та розгорнув за її межами голослівну і не підкріплену жодними доказами дискредитаційну кампанію проти керівництва України”, – зазначили в АП.

На Банковій наголосили, що ця справа давно вийшла за межі особистої кампанії проти Петра Порошенка і стала елементом інформаційної війни Росії проти України.

“У цих умовах Atkins Thomson, одна з найвідоміших у галузі медіа-права юридичних компаній, захищає інтереси України. За більш детальною інформацією просимо звертатися за адресою: [email protected]“, – зазначили у прес-службі АП.

Ні в уряді, ні в Адміністрації президента не стали уточнювати, чи був проведений тендер на надання таких юридичних послуг, які були вимоги і найголовніше – хто за все це заплатить і скільки?

Журналісти припускають, що або вартість послуг Atkins Thomson не перевищувала 90 тисяч гривень (щоб її не проводити через Prozzoro), або роботу адвокатів оплачує хтось із власної кишені.

ДОВІДКА

Atkins Thomson – британська юридична компанія, яка спеціалізується на захисті репутації своїх віп-клієнтів. Кілька років тому Atkins Thomson представляла інтереси співачки Лілі Аллен, яка судилася з виданням The Sun. Причиною позову стала публікація видання, а якій говорилося, що Аллен образливо висловилася на адресу Вікторії Бекхем і співачки Шеріл Коул.

У 2012 році адвокат фірми Марк Томсон допоміг акторові Х’ю Гранту відсудити у видання News of the World велику суму в якості моральної шкоди за те, що журналісти прослуховували його телефон.

У 2103 році адвокат Томсон представляв в суді інтереси князя Монако Альбера Другого у справі про наклеп проти британської газети Sunday Times. До речі, в 2011 році Марк Томсон ініціював створення органу, який би контролював і карав журналістів за зайве втручання в особисте життя знаменитостей.

Зараз адвокати цієї фірми судяться з продюсерами Майкла Джексона, стверджуючи, що представники співака не заплатили їм належні 200 тисяч доларів гонорару за юридичні послуги, які вони надавали зірці поп-музики з 2007 по 2009 роки.

З останніх гучних справ, які вели адвокати Atkins Thomson – захист інтересів новообраного президента США Дональда Трампа, якого британський мусульманин Кямран Малик намагався засудити за ісламофобські заяви. Адвокати домоглися, щоб суддя суду вищої інстанції Вікторія МакКлауд відхилила позов.