Loading...

Адвокати сімей Небесної сотні закликали активістів не блокувати допит Януковича

Адвокати сімей Небесної сотні відзначили, що українська сторона повинна зробити все необхідне для забезпечення справедливого судового розгляду, зрив допиту екс-президента Віктора Януковича у справі про розстріли на Євромайдані буде перешкоджанням правосуддю.

Адвокати сімей Небесної сотні закликають активістів не блокувати допит колишнього президента України Віктора Януковича у справі про розстріли на Євромайдані.
“Євромайдан SOS і Адвокатська дорадча група (адвокати сімей Небесної сотні) закликають активістів не блокувати допиту, самостійно розбиратися в суті речей і не давати себе використовувати для досягнення невідомих цілей, які не мають нічого спільного зі встановленням справедливості в справі притягнення до відповідальності винних у злочинах проти учасників євромайдану, – йдеться у заяві, оприлюдненій на сторінці Адвокатської дорадчої групи в Facebook.
Правозахисники зазначили, що українська сторона повинна забезпечити справедливий суд.
“Але українська сторона повинна зробити все, щоб забезпечити справедливий судовий розгляд. Зрив або незабезпечення проведення допиту, необхідність якого визначив український суд, з боку української влади, – це і буде перешкоджання правосуддю”, – наголошується в повідомленні.

На 13.00 в Святошинському райсуді Києва запланований відеодопит колишнього глави держави. Сам же Янукович в цей час буде перебувати в суді Ростова. Станом на вчорашній день ніхто не міг дати гарантію, що допит відбудеться і не повториться ситуація 25 листопада, коли в зал суду не змогли доставити обвинувачених “беркутівців” з-за того, що “Правий сектор” заблокував СІЗО. Однак вчора наміри радикалів і позиція ГПУ здорово змінилися.

Якщо так звані представники народу захочуть перешкодити суду, Нацполіція не застосовуватиме силу. Раніше глава МВС Арсен Аваков чітко заявив, що не хоче допомагати в реалізації російського сценарію, яким вважає допит Януковича. Але вихід знайдено. Керівник департаменту спецрозслідування Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив 27 листопада, що якщо будуть ускладнення з вивезенням підсудних, їм можуть організувати відеоконференцію прямо із СІЗО.

– З точки зору прокуратури, якщо він (допит) відбудеться повноцінний і буде можливість прокурорам поставити йому (Януковичу) питання, то, звичайно, будь-які відповіді будуть корисними з тим, щоб їх перевіряти в ході розслідування на відповідність об’єктивним обставинам справи, – пояснив Горбатюк в інтерв’ю одному з телеканалів.

У Лук’янівському СІЗО є кілька обладнаних залів для проведення відеоконференцій. Але в справі про розстріли на Майдані, схоже, не доведеться зайвий раз мучити тюремну апаратуру. В інтерв’ю “КП” в Україні “спікер” Правого сектора “Артем Скоропадський заявив, що активісти організації не збираються заважати конвойним.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *