Loading...

ЩО ЗАГРОЖУЄ УКРАЇНСЬКІЙ ЕКОНОМІЦІ?

Економічна криза в Україні успішно вирішена, але її економіка залишається тендітною і як і раніше потребує міжнародної підтримки. Таку думку висловив міжнародний економіст Андерс Аслунд.

Він зазначив, що на мікроекономічному рівні прогрес України залишається скромним. Тому, якщо новий український уряд розслабиться, досягнуте країною буде втрачено.

“Уряд поліпшив корпоративне управління в державних енергетичних компаніях, були створені державні бази даних для відстеження власності і закупівель. Але економіка все ще занадто сильно регулюється, і більше 1800 державних підприємств потрібно приватизувати”, – упевнений він.

При цьому, за його словами, Україні необхідно посилити верховенство права. Уряд запропонував провести судову реформу, щоб полегшити судове переслідування корупції, але вона стикається з жорстким опором з боку старого істеблішменту.

“У серпні суперечка між співробітниками ГПУ і новоствореного НАБУ перейшов в прямі зіткнення”, – нагадав експерт.

Як підкреслив Аслунд, в останні місяці зусилля щодо прийняття нових законів і проведення реформ застопорилися, і обмінний курс знову почав падати.

“МВФ не виділяв нових засобів, але минулого місяця схвалив транш на 1 млрд доларів, що дозволило стабілізувати курс. Очікується, що США доповнять транш МВФ ще 1 млрд доларів кредитних зобов’язань, а ЄС виділить 673 млн доларів макроекономічної допомоги”, – додав експерт .

Економіст пояснив виділення коштів Заходом тим, що Україна створила громадську базу даних для активів і доходів державних чиновників.

“Наступною вимогою Заходу, ймовірно, буде створення незалежного регулятора енергії. Але набагато більшою необхідністю буде створення економічного зростання, який, за прогнозами, складе всього 1,5% в цьому році”, – припускає Аслунд.

Разом з тим він підкреслив, що в даний момент багато молодих українців вважають за краще еміграцію тіньовій економіці.

На думку економіста, найгірше те, що українці знають, що корупція зберігається, а прогрес в руйнуванні структури влади старої еліти був більш ніж скромним.

“Поки люди продовжують втомлюватися від злиднів і війни, привабливість популізму буде рости, як ми вже спостерігали на Заході в цьому році. Але з приходом нового фінансування в уряду з’явиться вікно можливостей, щоб проштовхнути радикальні економічні реформи і запустити економічне відновлення. В іншому випадку наступної навесні йому загрожують дострокові парламентські вибори, які уряд може не пережити “, – додав Аслунд ..

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *