В українських музеях дозволили нічні зйомки і чаювання

Цього року держава дозволила установам культури заробляти самим. Після того як урізали бюджетне фінансування культурної галузі, музеї і бібліотеки стали активно заробляти на весільних фотосесіях, вінчання, нічних екскурсіях і концертах. Зароблені гроші витрачають на охорону та ремонти, передає Хроніка.інфо з посиланням на Вести.

У музеях – чай і фото
Швидше за всіх в ситуації зорієнтувалися музеї. Наприклад, в музеї-квартирі Павла Тичини в Києві дозволили проводити фотозйомку в нічний час. Вартість – 200 грн за годину. Столичний літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова організовує чаювання на Булгаковської терасі. Там можна покуштувати чаю з трав і печиво, яким пригощали в родині письменника. Ціна – 70 грн з людини. В музеї, як і раніше, проводять екскурсії, але ціни на них підкоригували: для українців квитки по 60 грн, а для іноземців – до 500.

Часто проводять фотосесії в музеї Ханенків в Києві, оренда на годину коштує 500-600 грн. Знімати дозволяють не в самому музеї, а на сходах в холі. За додаткові 10-20 грн можна зробити фото зі статуєю.

У Музеї російського мистецтва для додаткового заробітку влаштовують концерти. «Звичайно, головний дохід – це відвідувачі і екскурсії. Але у нас проходять і концерти. Ви платите за вхід 50 грн, а концерт – вже за додаткові гроші. Є й індивідуальні екскурсії, вони коштують 400 грн і тривають 40 хвилин», – розповів«Вістям»директор Юрій Вакуленко. За його словами, таким чином музей може заробити близько мільйона гривень на рік. На ці гроші в музеї встановлюють охорону, закуповують кондиціонери, техніку, обладнання, роблять ремонт.

Нам вдалося домовитися про невелику весільної церемонії в етнографічному музеї в Переяславі. «Якщо у вас все буде в українському стилі, то це прекрасно. Але ніяких гучних компаній не повинно бути. Ціна буде невисокою, 300 грн приблизно, але вам треба з керівництвом поговорити», – порадили в музеї.

До речі, можна зняти літній майданчик під невелику вечірку і в Києво-Печерській Лаврі. Але просять дотримуватися пристойності – ніяких відвертих нарядів у жінок. «Все-таки поруч живуть монахи. І ніяких феєрверків або салютів», – попередили в відділі, що відповідає за сервіс.

У бібліотеках – зйомки
У бібліотеках про платні послуги говорять неохоче. Наприклад, в Парламентській бібліотеці в Києві нам сказали, що для початку потрібно оформити читацький квиток за 20 грн, а вже далі можна говорити про платні послуги, зокрема – про перекладах, які роблять бібліотекарі (перелік послуг вказана на сайті бібліотеки, але розцінок там немає). До речі, тут можна провести і відеозйомку. «У нас і зірки кліпи знімають. Але все за індивідуальною домовленістю, фіксованих цін немає», – сказали нам в бібліотеці.

У науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка зараз якраз розглядають, які послуги будуть платними. Перелік і вартість будуть відомі вже наступного тижня, сказали нам в книгосховище. Ми спробували домовитися вже зараз. За легендою, ми хочемо облаштувати романтичне пропозицію руки і серця, а також провести відеозйомку цієї події. «Це не проблема, у нас і раніше влаштовували весільні фотосесії. Вам потрібно написати листа на ім’я нашого директора, і вам дадуть відповідь, яка буде приблизна вартість», – сказали нам у відділі культурно-просвітницької роботи.

У замках – весілля
Мальовничі і в більш-менш адекватному стані замки все частіше стають майданчиками для проведення виїзних церемоній розпису та вінчання. Церемонія одруження на бастіоні середньовічного замку Паланок в Мукачево обійдеться в 600 грн за пару годин. У храмі при фортеці – 400 грн (але священика потрібно привезти з собою). У палаці графів Шенборнів неподалік від Мукачева за 800 грн допоможуть організувати церемонію в парку, в самому палаці виділять зал для банкету. Але нас відразу попередили: тільки в денний час доби і для невеликої групи (до 20 осіб).

«Щодо ціни не турбуйтеся – без проблем домовимося», – сказали нам в адміністрації замку. За додаткову плату можна навіть зняти номер в готелі недалеко від палацу.
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисни