СБУ двічі програла справу про хабар топ-чиновника Держекоінспекції в Одесі

Слідство і прокуратура в київському райсуді Одеси повторно не змогли довести факт вимагання хабара начальником відділу екологічного та радіологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря Олегом Золотарьовим. Про це редакція 368.media дізналася з вироку суду.
За даними слідства, ще в 2014 році еколог вимагав та отримав три тисячі доларів від директора експедиторської фірми ТОВ «Фрегат Груп» Дениса Стоянова за те, щоб фірма змогла безперешкодно ввезти в Україну 50 тисяч вживаних автомобільних покришок з Китаю.
За словами Стоянова, необхідною умовою для вивезення вантажу з порту є проходження ряду процедур. Одна з обов’язкових – проходження державного екологічного контролю, який здійснюють співробітники Державної екологічної служби з охорони довкілля Північно-західного регіону Чорного моря.
Експедитором на кожну партію товару оформляється екологічна декларація і з іншими документами подається на розгляд екологам. Інспектор ставить відповідну печатку, і товар залишає територію порту. За його словами, коли екологи почали вимагати у нього гроші, він звернувся в СБУ і далі діяв під керівництвом силовиків.
Як стверджувало звинувачення, начальник відділу екологічного та радіологічного контролю через свого підлеглого передав Стоянову вимогу сплатити три тисячі доларів, а за грошима послали свого знайомого. Після того, як той заїхав в офіс Стоянова і привіз чиновнику гроші, його затримали.
Тим часом, сам еколог запевняв, що ніяких грошей не вимагав, з начальником ТОВ «Фрегат Груп» знайомий, але лише на його прохання переглянув документацію на товар, а хабар не вимагав і не міг, оскільки на ввезення такої категорії товару потрібен окремий дозвіл Мінприроди і рішення таких питань не входить в його повноваження. Його колега, який нібито передав повідомлення про хабарі, теж заявив, що про вимагання нічого не знає, а знайомий чиновника, який привіз йому гроші повідомив, що думав, що їде до Стоянова за документами, то, що там гроші, не знав. В офісі ТОВ «Фрегат Груп» його нібито затримали силовики і змусили під тиском передати екологу гроші. Сам обвинувачений теж заявив, що посилав знайомого за документами, а гроші йому віддали обманом.
У СБУ в якості доказів були також дані прихованого запису, але суд порахував, що вони були отримані з процесуальними порушеннями, а тому доказами вважатися не можуть. З урахуванням того, що для ввезення шин потрібен був дозвіл від Мінприроди, і рішення таких питань офіційно не входить до повноважень начальника відділу екологічного та радіологічного контролю в пунктах пропуску, суддя поставив під сумнів також кваліфікацію кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 КК і в підсумку звільнив від кримінальної відповідальності в зв’язку з недоведеністю