Loading...

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відзначає 88-річчя

Урочисті богослужіння у Володимирському Патріаршому кафедральному соборі міста Києва проводяться із 21 січня

Сьогодні своє 88-ліття відзначає Предстоятель – Святійший Патріарх Київського і всієї Руси-України Філарет.  За тисячу років християнства на Русі ніхто з архієреїв не очолював Київську кафедру так довго – 50 років. 14 травня 1966 року Філарет був возведений у сан архієпископа і призначений Екзархом України, архієпископом Київським і Галицьким.

На зорі 90-х Філарет створив незалежну від Москви Українську православну церкву, за що російські ієрархи оголосили йому анафему. Сьогодні Патріарх є одним з найбільш авторитетних діячів в сучасній Україні. Довіра до церкви є найвищою у суспільстві, і стоїть в одному ряду з довірою до українського війська.

За своє життя Патріарх відвідав біля 120 країн. Лише у США, за його словами, побував разів тридцять. Активну діяльність ієрарх не припиняє й досі. Останній закордонний візит Філарет здійснив до Нідерландів. Напередодні референдуму, агітував місцевий політикум за асоціацію з Україною.

Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета привітав Архієпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного Синоду УПЦ КП, голова Інформаційного управління Київської Патріархії Євстратій Зоря.

«Сьогодні нашому Предстоятелю – 88 років! Дай Боже кожному в такому віці мати здоров’я, гостроту розуму та незламність духу такі, якими Він наділив Українського Патріарха», – йдеться у привітанні.

Нагадаємо, Патріарх Філарет заявив, що в Україні вже почалося формування єдиної помісної церкви.

За словами глави УПЦ КП, зараз процес об’єднання уже розпочався і багато віруючих Московського патріархату переходить в Київський. «Чому вони переходять? Тому що бачать, що Київський патріархат – це дійсно українська церква, яка захищає українську державу, український народ і українські інтереси. Тому єдина церква обов’язково буде», – підкреслив Філарет.

Сьогодні, 23 січня, президент України Петро Порошенко привітав предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Патріарха Філарета з Днем народження. Про це він написав на персональній сторінці в Facebook.

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *