Здається, в НБУ вирішили нам трішечки збрехати про курсову стабільність …

Заступник глави НБУ Чурій повідомляє, що “з урахуванням зростання цен на сталь и залізну руду в останні тіжні, прогнозованім збільшенням Надходження експортної виручки від нового врожаю восени та очікувань относительно Відновлення програми з МВФ, Національний банк в найбліжчі Місяці НЕ прогнозирует надмірної волатільності обмінного курсу” .

Розумієте, так? Руда і сталь дорожчають, отримаємо гроші за урожай – все буде чик-пок. А тепер давайте проаналізуємо, що відбувається на експортних ринках насправді.

1. Зерно – падіння цін на тлі незначного зростання врожаю

Урожай зернових культур в Україні в 2016 році очікується на рівні 59,8 млн тонн. Це на 0,3 млн тонн менше аналогічних показників 2015 року.

З початку 2016 року ціни на пшеницю впали на 20%. Схожа ситуація і з цінами на кукурудзу. Експерти пояснюють зниження ціни хорошим урожаєм в країнах, які експортують зерно: Канаді, США та Росії.

З п’ятниці, 26 серпня, на торгах в Чикаго пшениця подешевшала до рекордного мінімуму за останні 10 років. Вартість бушеля м’якої озимої пшениці знизилася до $ 4. При цьому вартість вересневих ф’ючерсів ще менше – $ 3,9425 за бушель, або $ 144,85 за тонну.

2. Сталь і руда – падіння цін через зростання виробництва і запасів в Китаї і Індії

Згідно з прогнозами австралійського Westpac Banking Corp., середні ціни на залізну руду в 4 кварталі 2016 р можуть впасти до $ 47 за тонну і опуститися ще нижче в першому кварталі 2017 року – до $ 38 за тонну.

На думку аналітиків BHP Billiton, найбільшої в світі гірничодобувної компанією, яка неодноразово заявляла, що ціни на товар будуть залишатися на низькому рівні протягом, принаймні, ще десять років (!) Через надлишкову пропозицію.

Ось тут би й придався проект НБУ #NBUFactCheck

А то раптом заяви Чурія про “стабільність” – це чергова підступна брехня, щоб дискредитувати Гонтареву …

А брехати – недобре 🙂