Заборгованість за комуналку зросла вдвічі

Заборгованість українців за оплату комунальних послуг збільшилася в два рази.

“На кінець грудня 2016 року заборгованість населення за централізоване опалення та гаряче водопостачання становила 9,4 мільярда гривень, за газопостачання – 6,4 мільярда гривень, за утримання будинків і прибудинкових територій – 2,4 мільярда гривень, за централізоване водопостачання – 1,5 мільярда гривень, за вивезення побутових відходів – 0,4 мільярда гривень, за електроенергію – 3,3 мільярда гривень. Разом – 23,4 мільярда гривень боргів. Звичайно, ця сума виникла не за рік, але тільки за 2016 й “накопичилося” 12,5 мільярда гривень”, – йдеться в статті Юлії Самаєвої.

За її словами, за підсумками першого півріччя 2016 року, держава через “неадекватні норми споживання” і субсидії “переплатила” за газ 11 мільярдів гривень.

Звісно, рахунки за комунальні послуги протягом минулого року розчарували українців: якщо у 2015-му майже 95% жителів змогли оплатити нараховані суми, то тепер таких виявилося всього 83%.

За даними Державної служби статистики, щонайменше 60 мільярдів гривень виклали українці за електрику, газ, теплопостачання та воду.

Найбільша заборгованість по всіх областях – переважно за опалення, більш сумлінно сплачують за вивезення сміття, прибирання прибудинкової території та холодну воду.

Колишній міністр ЖКГ, керівник Спілки власників житла України Олексій Кучеренко зазначив, що українці, передусім, покривають борги за ті послуги, які їм по кишені. У тому випадку, якщо родині відмовили у субсидії, люди керуються переважно рівнем своїх доходів. Він припускає, що частину використаних комунальних послуг почнуть активніше оплачувати влітку, адже закінчиться опалювальний сезон.

На початку цього року середня сума платіжки в Україні становила близько 6 тисяч гривень, що значно перевищує рівень реальних заробітних плат населення. Тому збільшення заборгованості – це закономірне явище, яке виникло внаслідок необґрунтовано підвищених тарифів.