За минулі три роки в Україні відбулася економічна катастрофа – експерт

Підсумки останніх 3-х років: економічний аспект.

Фактично, за минулі три роки в Україні відбулася економічна і соціальна катастрофа. Судіть самі. Гривня девальвувала в 3 рази, ціни зросли в 2 рази, економіка в цілому скоротилася на 20%.

При цьому, український експорт товарів скоротився майже в 2 рази, на 29 мільярдів доларів США в порівнянні з 2013 роком, в тому числі в ЄС – на 3,5 мільярда (мінус 22%). Тобто, незважаючи на те, що Україна оголосила курс на євроінтеграцію, експорт до Євросоюзу суттєво скоротився.

На цьому тлі, ліквідовано третину банківської системи, люди і підприємства безповоротно втратили в банках більше 100 мільярдів гривень – депозити, які не підлягають компенсації.

Українські громадяни стали в рази бідніше. Красномовним індикатором бідності є той факт, що в поточному опалювальному сезоні 9 мільйонів українських сімей отримуватимуть субсидії, а це – 60% населення України.

Незважаючи на звинувачення в бік попередньої влади, що вони набрали величезну кількість зовнішніх боргів, нинішня влада продовжує ту ж політику, тільки темпами в два рази вищими. Так, зовнішній держборг за останні 2,5 року збільшився на 9 мільярдів доларів до 46 млрд, а за попередні чотири роки – всього на 10 мільярдів. Виходить, за період майже в два рази менше зовнішній держборг збільшився на ту ж суму, тобто, темпи в два рази вищі.

Три роки тому одним з найбільших очікувань було викорінення корупції в Україні. І тут нас чекає розчарування. Згідно зі звітом Transparency International за листопад, Україна як була однією з найбільш корумпованих країн Європи, так нею і залишилася: 86% українських громадян негативно оцінюють спроби уряду побороти корупцію. І це не дивлячись на величезну кількість новостворених антикорупційних органів, які отримують мільярди гривень з наших податків.

На жаль при поточній економічній політиці нинішньої влади, перспективи економіки залишаються нерайдужні. Нинішня влада користується тільки рецептами МВФ, які не можуть сприяти економічному зростанню. Це показує як український досвід співпраці з МВФ, так і досвід інших країн, які отримують кредити МВФ.

Наприклад, за останні 2,5 року Україна отримала 12,5 мільярдів доларів кредитів від МВФ. Це майже така ж сума, яку країна отримала від МВФ за попередні 23 роки. Але, незважаючи на цей кредит і умови фонду, українська економіка впала в прірву, а міняти економічну політику українська влада, на жаль, не збирається.

Viktor Skarshevsky