Loading...

Янукович відкликає з суду своїх адвокатів. Суд перенесено на 12 липня

Колишній президент України Віктор Янукович оголосив, що не бажає брати участь в ініційованому Україною судовому процесі у справі про державну зраду і відкликає з суду своїх адвокатів.

Про це він сказав в ефірі програми “Время” на російському Першому каналі в середу.

 “Я не хочу брати участі в нібито змагальному процесі, підсумок якого заздалегідь визначений. Я вирішив відкликати з процесу своїх захисників, в їхній кваліфікації сумнівів немає, але в країні знищеного правосуддя адвокати безсилі”, – заявив екс-президент, цитує його російський “Інтерфакс“.

Янукович підкреслив, що “не відчував ілюзій з приводу цілей і завдань, поставлених перед судом нинішньою владою, і знав, що вони за всяку ціну прагнутимуть їх досягти”.

“Винести обвинувальний вирок, звинуватити мене у всіх минулих, нинішніх і майбутніх бідах України”, – пояснив екс-президент України.

“Це не суд, а чистої води профанація. Для мого засудження в найкоротші терміни під тиском особисто громадянина Порошенка (президент України) були прийняті спеціальні закони про заочне засудження. Це пряме порушення Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Крім цього, на мої заяви про вимогу надання мені можливості взяти участь в судовому процесі в режимі відеоконференції мені було відмовлено”, – сказав Янукович.

Адвокат Януковича Віталій Сердюк заявляє, що після ухвалення його підзахисним рішення про небажання брати участь в судовому процесі і про відкликання своїх адвокатів будь-які рішення Оболонського райсуду у цьому провадженні будуть юридично нікчемними.

“Підтверджую, що наш клієнт ухвалив таке рішення. Воно призводить до того, що в справі про державну зраду ставиться крапка. Легітимності цій справі надавало тільки бажання Віктора Януковича взяти участь у процесі, дати свідчення, провести допит свідків, встановити істину у справі. Тепер будь-які рішення, які будуть прийняті судом за результатами розгляду цієї справи, будуть нікчемними”, – сказав.

У четвер в Оболонському районному суді Києва продовжиться процес у справі про держзраду Януковича.

Він звинувачується в Україні в скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 (мова йде про поплічника як одного з категорій співучасника злочину), ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків; передбачає позбавлення волі на термін від 7 до 12 років), ч. 1 ст. 111 (державна зрада, передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій, передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років) КК України.

3 липня генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що Янукович може брати участь в судовому розгляді справи за обвинуваченням його в державній зраді тільки на території України, яка гарантує йому безпеку.

“Янукович наполягає на своєму бажанні брати участь в суді, допитувати людей, робити заяви. У нього для цього є тільки один законний спосіб – прибути в Україну. Інших способів активної участі в судовому слідстві наш закон не передбачає. Очевидно, що він боїться це зробити, при цьому вигадує фантазійні історії, що його повинні вбити при перетині кордону та інші”, – сказав Луценко в інтерв’ю “5 каналу”.

Він вважає, що Януковичу не повинно бути дозволено “з Москви бути учасником процесу по телевізору”. “Він по телевізору може тільки слухати процес і спілкуватися зі своїм захистом. Але сидячи в Москві, допитувати свідків – неможливо. Допитати свідків обвинувачений може, але в Києві, на процесі”, – вказав він.

Генпрокурор запевняє, що українська держава здатна забезпечити захист Януковичу, навіть коли його звинувачують в такому тяжкому злочині. “Україна гарантує йому достатню охорону, щоб він був присутній в суді”, – заявив він.

Адвокати позбавленого звання президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк та Ігор Федоренко заявили про вихід з судового  процесу в Оболонському районному суді Києва. Про це вони повідомили під будівлею судової установи 6 липня.

Захисники утікача наголосили, що відсьогодні, 6 липня, не братимуть участі у судовому засіданні, оскільки Янукович написав заяву про те, що відмовляється від їхніх послуг. Юристи також написали відповідну заяву, повідомляє УНІАН.

 

Адвокати стверджують, що Янукович вирішив піти на такий крок після попереднього засідання суду 29 червня, де йому нібито було відмовлено в участі у судовому процесі та  долученні до процесу ряду свідків.

“Були прийняті ключові антиправові неправосудні рішення про відмову допиту свідків у суді. Вони були про відмову участі Яунковича у процесі”, – сказав Сердюк.

Прокурор у справі Максим Крим виступив із клопотанням про призначення екс-президенту адвоката із Центру безоплатної правової допомоги. Після цього головуючий у справі суддя Владислав Дев’ятко оголосив перерву у засіданні до 10.00 12 липня.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *