Вихід Росії з СЦКК збільшує ризик екологічної катастрофи на Донбасі – МЗС Британії

Британські дипломати зазначили, що вихід Росіїз СЦКК ставить під сумнів її відданість довготривалому режиму припинення вогню на сході України та охороні і безпеці Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

У Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії заявляють, що відкликання Російською Федерацією своїх офіцерів з Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) збільшує ризики екологічної катастрофи на Донбасі.

Про це йдеться у заяві речника британського зовнішньополітичного відомства.

“Ми стурбовані виходом Росії з Спільного центру з контролю та координації. СЦКК відіграє важливу роль у сприянні локальному припиненню вогню на сході України”, – йдеться у заяві.

“Вихід Росії ставить під сумнів її відданість довготривалому режиму припинення вогню на сході України та охороні і безпеці Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Це також збільшує ризик екологічної катастрофи на Донбасі, беручи до уваги роль СЦКК у сприянні ремонтуванню такої критичної цивільної інфраструктури, як Донецька фільтрувальна станція, в якій розміщується велика кількість газоподібного хлору”, – йдеться у повідомленні.

“Гуманітарна ситуація на Донбасі стає все більш гнітючою і цивільне населення продовжує найбільшою мірою страждати у цьому конфлікті. Сполучене Королівство закликає сторони зробити все, що вони можуть, аби полегшити людські страждання та реалізувати довготривалий мир”, – наголошується в повідомленні.

Британські дипломати заявили, що рішення РФ створює загрозу серйозного підриву Мінського мирного процесу, у якому СЦКК повинен відігравати важливу роль.

Бойовики проросійської терористичної організації “ДНР” розташувалися біля Донецької фільтрувальної станції, яка є важливим об’єктом життєзабезпечення регіону.

Про це повідомив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер в twitter.

 “Підтримувані Росією сили знаходяться на відстані 500 м від Донецької станції фільтрації води. Потрібне якнайшвидше припинення вогню та відведення важких озброєнь відповідно до Мінських угод”, – написав він.

Раніше перший заступник спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг після відвідування Донецької та Верхньокальміуської фільтрувальних станцій, заявив, що позиції Збройних сил України і підтримуваних Росією бойовиків угруповання “ДНР” розташовані в небезпечній близькості до ДФС.

При цьому ОБСЄ неодноразово фіксувала вибухи біля ДФС.

Обстріли Донецької фільтрувальної станції загрожують екологічною катастрофою.