Вікторія Войціцька:”Швидке українське правосуддя явно не захищає інтереси людей”

Київський апеляційний адмінсуд залишив у силі рішення суду першої інстанції, який визнав правомірним формування тарифів на вугілля за схемою «Роттердам+».

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила народний депутат України Вікторія Войціцька.

“Апеляція програна. Швидке українське правосуддя явно не захищає інтереси людей. Сьогодні відбулось засідання Київського апеляційного адміністративного суду, де суд став на сторону олігархів, підтримавши формування тарифів на вугілля за схемою «Роттердам +». Для простого розуміння. В країні йде війна, на окупованих Росією територіях видобувається антрацитове вугілля, якого немає на решті території України. Для того, щоб не закуповувати вугілля в окупантів, НКРЕКП запропонували імпортувати це вугілля за європейською ціною. Тарифи на електроенергію підвищили саме через це”, – написала Войціцька.

При цьому, за словами депутата, за статистикою, за 2016 рік Україна імпортувала лише 1,6% антрацитового вугілля. Решту антрацитного вугілля – 98,4%, Україна купувала на окупованих Росією територіях і платила як за імпортоване вугілля з ПАР або Австралії.

В результаті, ми переплатили більш як 10 млрд грн за «Роттердам+» з Донбасу.

“Ні обіцяної незалежності від вугілля із зони АТО для держави, ні справедливих тарифів на електроенергію для народу – лише надприбутки для олігархів, власників шахт, електростанцій і “смотрящіх”, – наголосила Войціцька.

Водночас автор позову, екс-член НКРЕКП Андрій Герус на своїй сторінці у Facebook заявив, що  У справі щодо правомірності формування тарифів на вугілля за схемою «Роттердам+ буде подано касацію.

“Судді Федотов І.В., Оксененко О.М., Ісаєнко Ю.А. всі клопотання відхилили. Всі виклики свідків у справі відхилили. За 30 хвилин розібралися і вирішили залишити рішення першої інстанції у силі. Роттердам+ працює далі. Суддя Федотов (головуючий) подався на конкурс на посаду судді нового Верховного суду України. Живемо і далі у паралельній реальності, де “ціна вугілля закладена у ціну е/е не впливає на тарифи кінцевим споживачам”. Буде подача касації”, – заявив Герус.

Як повідомлялося, у вересні 2016 року екс-член НКРЕКП Андрій Герус подав позов у Київський окружний адміністративний суд щодо скасування постанови НКРЕКП від 3 березня 2016 року, якою була введена зазначена формула. Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою “вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну”. Через застосування нової формули теплова генерація, зокрема, ДТЕК Ріната Ахметова і держпідприємство ПАТ “Центренерго”, стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

Герус переконує, що формула Роттердам+ дає вигідну формулу для ціни вугілля, у той час інші види палива (газ, мазут) не прив’язані цією методологією до якихось європейських бірж.