ВІДКРИТОМУ БЮДЖЕТУ В ПЕРЕЯСЛАВІ – БУТИ!

“Відкритий бюджет” можна назвати однією з сучасних інформаційних технологій, що поступово запроваджуються в деяких містах України. Не так давно на сесії Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область) її депутат Максим Іващенко (фракція “Об’єднання “САМОПОМІЧ”) і розповів про особливості такого проекту, і навіть запропонував проект рішення, щодо його започаткування в Переяславі.

Свою презентацію зробив на прикладі “відкритого бюджету” Львова. Наголосив, що в разі позитивного рішення, переяславці безкоштовно зможуть користуватися таким проектом на засадах грантової допомоги. А представляє собою цей проект на перший погляд інтерактивну карту міста. Її на персональному комп’ютері чи будь-якому іншому мобільному пристрої, що має вихід в Інтернет, зможе відкрити кожен бажаючий. Від вже звичних Інтернет-карт ця відрізнятиметься тим, що на ній буде нанесено, де, на якій вулиці, площі і тому подібне на даний час відбуваються або ж ремонтні роботи, або ж реконструкція і які для цього передбачено кошти з міського бюджету.

Власне, адміністратори, які наповнюватимуть такі карти змістом, можуть подавати будь-яку інформацію. Скажемо, як про теперішні ремонти, так і ті, що були, чи лише плануються з відповідними обсягами фінансування, або ж, як висловлювалися в репліках деякі депутати, – про стан вивезення сміття на тих чи інших вулицях, стан самих цих вулиць – словом, все, що завгодно. Тоді користувачеві досить буде лише “клацнути” на тій чи іншій позначці, щоб наочно побачити і місце розташування об’єкту міської інфраструктури, і кошти передбачені для нього.

В ході обговорення виникло непросте питання, хто займатиметься наповненням такої карти інформацією та своєчасним її поновленням? Бо робота ця може виявитися і доволі не простою, і затратною у часі. Варто врахувати хоча б те, що відповідальними за виконання різних робіт бувають різні підрозділи, структури та служби. Тому секретар ради Петро Бочарін висловився в тому сенсі, що в проекті повинна бути задіяна вся міська рада, а відповідальним якийсь із заступників міського голови.

Зі свого боку начальник фінуправління міськради Юлія Жарко сказала, що раніше ознайомилася з принципами роботи “відкритого бюджету”. На сайті Львівської ради є детальна інструкція по впровадженню його в дію.

Скажемо, їхній відділ капбудівництва, – навела вона приклад, – чітко подає інформацію, в якому стані була та чи інша дорога, яку ремонтують, коли початок і кінець ремонту, який гарантійний термін для нього і таке інше. Тобто інформацію повинна подавати кожна структура чи відділ, які безпосередньо займаються виконанням робіт.

Було прийнято рішення більш детально можливості запровадження у Переяславі “відкритого бюджету” розглянути на наступній черговій сесії міської ради.