Венеціанська комісія не підтримала претензії Угорщини до мовної статті українського закону про освіту

Венеціанська комісія не підтримала претензії Угорщини щодо того, що мовна стаття українського закону про освіту обмежує права нацменшин. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти з посиланням на висновки комісії.

Міносвіти вважає позицію Венеціанської комісії “збалансованою та конструктивною”, а також погоджується з рекомендацією про видовження перехідного терміну для імплементації мовної статті.

Так, наразі у законі Про освіту йдеться, що повноцінно в силу мовна стаття має набути чинності в 2020 році.

“Міністерство освіти і науки України погоджується, що з педагогічної точки зору продовження перехідного періоду є обґрунтованим і повністю підтримає цю рекомендацію”, – зазначили у відомстві.

Офіційно висновки Венеціанської комісії будуть опубліковані 11 грудня.

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон про освіту.

Згідно з новим законом, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська. У середній школі для національних меншин плавно запроваджується українська як мова викладання. Але відповідно до освітньої програми – можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами – державною, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Саме мовна норма цього закону викликала критику у низки країн.

Новий закон про освіту розкритикувала Румунія та Молдова. МЗС Угорщини же подало скарги до ОБСЄ, ООН і Євросоюзу у зв’язку з реформою освіти в Україні.

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт  блокуватиме подальше зближення України та ЄС в межах програми Східне партнерство через український закон про освіту.

Українське Міносвіти досягло згоди з представниками болгарської нацменшини та Польщі.