Велика Британія проголосувала за вихід із Євросоюзу – офіційні результати

Країна була членом ЄС 43 роки.

На історичному референдумі у Великій Британії перемогли прибічники виходу країни з Євросоюзу. За таке рішення проголосували 51,9% громадян, проти – 48,1%. Про це повідомили ЗМІ з посиланням на офіційні дані виборчкому.

Після оголошення результатів референдуму прем’єр-міністр Британії Девід Кемерон заявив, що країні потрібні нові лідери, і пообіцяв, що піде у відставку через три місяці. Він також заявив, що результати референдуму не принесуть різких змін в життя британців.

Кемерон активно виступав за збереження членства Британії в складі ЄС і відзначав, що якщо британці проголосують за вихід країни з Євросоюзу, це може поставити під загрозу мир в Європі.
У своїй статті в газеті Guardian Кемерон попереджав, що вихід з ЄС вдарить як по зарплатах британців, так і за цінами.
Він також вказував на те, що йому вдалося домогтися від ЄС права урізати допомоги іммігрантам з інших країн блоку, і таким чином проблема, в основному, вирішена.

Ось що написав у мережі ФБ з цього приводу народний депутат Борислав Береза:

В нас проблеми. Вранці всі новинні агентства вибухнули новиною: “Британці вирішили сказати ЄС прощай. 52% британців проголосували за те, щоб країна вийшла зі складу Європейського Союзу, 48% висловилися за збереження членства в ЄС, повідомляє The Guardian. BBC дає наступні результати – 51,9 % “за” Brexit, 48,1% – “проти”. Явка на ділянках перевищила 72%. ”
Чим це загрожує Україні.
1. На те, що нам не дадуть безвізовий режим вихід Британії безпосередньо не вплине. Тільки побічно. Але, що тепер будуть пропонувати українцям наші політики які головною ідеєю проголосили безвізовий режим з ЄС – мені незрозуміло. Сподіваюся, що вони нарешті сфокусуються на економіці України і займуться її пожвавленням. Іншого виборці не зрозуміють
2. Усередині ЄС досить багато незадоволених тиском з боку Брюсселя, а значить можуть виникнути нові референдуми і вихід з ЄС. Не приховують свого бажання піти цим шляхом в Греції і вже чути подібні голоси в Швеції і Нідерландах. Це говорить, що про євроінтеграційні процеси України треба … забути на деякий час. І не за своїм бажанням. Європі просто буде не до нас. Вона буде розбиратися зі своїми проблемами і додавати до наявних ще й Україну чиновники ЄС явно не поспішають.
3. Якщо в Британії до влади прийдуть політики чиї погляди на Україну відрізняються від нинішніх, а в США переможе Трамп, то ймовірність відновлення бойових дій на Донбасі близька до 100%. Британія до сьогоднішнього дня була важливим стратегічним партнером.
Ну, а в Британії тепер можливі процеси з від’єднання Шотландії і Північної Ірландії. Також напевно буде політична криза, яка знесе Камерон. Вірогідним претендентом на посаду прем’єр-міністра стає колишній мер Лондона Борис Джонсон, який був локомотивом руху за вихід з ЄС. Найцікавіше, що в ЄС відсутня процедура виходу і  і ніхто не розуміє поки, яким чином буде вирішено це питання.