В Україні можуть переписати правила нарахування великих пенсій

В Україні пенсіонерам, які претендують на щедрі бюджетні виплати, потрібно буде доводити, що вони дійсно мають на це право, і головне — ділитися з державою.

У Верховній Раді з’явився законопроект, який передбачає перегляд розміру єдиного внеску на загальнообов’язкової соціальної страхування. У пояснювальній записці його автор, народний депутат Юрій Шухевич (Радикальна партія Олега Ляшка) стверджує, що в країні багато років існує “пенсійна несправедливість”: деякі отримують захмарні виплати зі своїх колись величезних зарплат, з яких навіть не було сплачено страхові внески в Пенсійний фонд.

«В 2005 році, коли істотно підвищили зарплати для привілейованих службовців (деяким – до 100 тис грн в місяць), вони все одно платили внески в ПФ з граничною на той час суми в 4,1 тис грн.

Тобто, платили однаково і той, хто отримував 3 тис грн, і той, кому платили 100 тис грн, але ось пенсії у цих людей тепер відрізняються в рази.

Зараз максимальна сума, з якої сплачуються внески до пенсійного фонду, становить 25 прожиткових мінімумів. З 1 грудня 2016 р цифра складе 40 тис грн. У той же час в Україні є зарплати, які набагато перевищують цю суму.

Скажімо, згідно з прийнятим в червні цього року закону “Про судоустрій і суддів”, зарплата судді може перевищувати 300 тис грн на місяць. А після збільшення вдвічі мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 р суддівська винагорода може перевищити 600 тис грн на місяць, при цьому страхові внески будуть сплачуватися з 40 тис грн, хоча пенсії суддям нарахують, виходячи з величезних окладів “, — обурюється нардеп.

У списку потенційних заможних пенсіонерів він перераховує також керівництво великих державних підприємств, зокрема, “Укрзалізниці”, “Укрпошти”, “Електроважмашу” і ін.

Щоб виправити історичну несправедливість і заодно поповнити дефіцитний Пенсійний фонд, Шухевич пропонує збільшити суму заробітку для сплати страхових внесків з нинішніх 25 до 300 прожиткових мінімумів (зараз — 480 тис грн, а після дворазового збільшення “мінімалки” — 960 тис грн).

Наступним кроком після затвердження цього документа, на думку народного депутата, має бути прийняття законопроекту №1087, яким передбачено перерахунок нинішніх пенсій з урахуванням сум, з яких були сплачені страхові внески. Він припадає пилом в парламенті вже два роки, але поки депутати так і не зважилися скасувати привілеї багатих українських пенсіонерів.