Loading...

У НБУ заявили, що без чергового траншу МВФ українці ризикують замерзнути взимку

Без надання МВФ чергового траншу Україна не зможе розплатитися за газ, що імпортується. Про це в своїй статті для DT.UA заявив голова ради Нацбанку України, екс-міністр фінансів Богдан Данилишин.

“Україна не отримує запланованого четвертого траншу кредиту МВФ, який повинен скласти 1,3 млрд дол. До речі, якщо це станеться, то країна може не отримати і 0,6 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС (так, формально це не взаємопов’язані питання, проте виділення або невиділення кредитів від МВФ є своєрідним маркером для інших кредиторів). у такому випадку міжнародні резерви залишаться на рівні 15,5 млрд дол., що не покриває і чотирьох місяців імпорту України. Сподіваюся, не треба нагадувати, що в осінньо-зимовий період здійснюється оплата імпортного природного газу “, – зазначив він.

Данилишин також нагадав, що в наступному році Україна повинна погасити 1,5 мільярда доларів за зовнішніми запозиченнями та повернути МВФ 1 мільярд доларів.

У зв’язку з цим він підкреслив, що не вважає професійними розмови про те, що країні не потрібні кредити від МВФ. Глава ради Нацбанку також нагадав, що в разі ненадання чергового траншу Україну чекає новий виток інфляції і зростання курсу долара.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *