У Кабміні придумали, куди направлять кошти із невикористаних субсидій

Як зазначили в міністерстві, постачальники ЖК-послуг зобов’язані автоматично враховувати економію в майбутніх платіжках.

Зекономлена домогосподарствами через низьке споживання частина субсидії, яку держава призначила громадянам для оплати комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів, автоматично покриватиме вартість комунальних послуг в наступні місяці.  Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

“Якщо родина використала менше, ніж встановлено соціальним нормативом, то наступного місяця вона має право на те, щоб зекономлені кошти були зараховані в рахунок наступних платежів, в тому числі (в рахунок. – Ред.) обов’язкової плати за комуналку”, – зазначили в міністерстві.

При цьому в Мінсоцполітики підкреслили, що постачальники послуг зобов’язані враховувати економію автоматично без звернення споживача. Сума економії вказується в платіжці як переплата (з мінусом) і зменшує платіж наступного періоду.

“Сума зекономленої субсидії не впливає на розрахунок розміру обов’язкової плати за комунальні послуги. Він визначається, виходячи з сукупного доходу родини та інформації про тарифи від постачальників послуг і не змінюється протягом періоду отримання субсидії”, – йдеться в повідомленні міністерства.

Як повідомляє прес-служба міністерства, якщо постачальник ЖК-послуг “ігнорує” заощаджену субсидію і налічує плату за послуги інакше, він порушує чинне законодавство (постанова КМУ № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”).

Мінсоцполітики в своєму повідомленні наголошує, що, в разі порушення таких прав, українці можуть звертатися зі скаргами до керівників органів влади на місцях або до органів місцевого самоврядування.

“Там допоможуть врегулювати ситуацію з неправомірним нарахуванням коштів в разі, якщо на рахунку домогосподарства числиться зекономлена субсидія”, – йдеться в повідомленні.