У ГПУ ПОВІДОМИЛИ, ЩО ОНИЩЕНКА МОЖУТЬ СУДИТИ ЗАОЧНО

У нардепа є п’ять днів на представлення своєї позиції.

Народного депутата України Олександра Онищенка можуть судити заочно. Про це заявив перший заступник генерального прокурора Дмитро Сторожук в ефірі телеканалу новин “112-Україна”. Сторожук переконаний, що подання про зняття недоторканності з нардепа розглянуть в перші дні наступного пленарного тижня. Якщо Онищенко не повернеться в Україну, питання все одно буде поставлено на голосування у Верховній Раді. Тоді до нього буде застосовано механізм заочного засудження та екстрадиції.

Згідно із процедурою, в Онищенка є п’ять днів на представлення своєї позиції. Упродовж 20 днів має пройти засідання відповідного комітету парламенту, і потім питання про зняття недоторканності винесуть на голосування.

У середу протягом дня в Києві тривав обшук приміщень народного депутата від “Волі народу” Олександра Онищенка. У підсумку слідчі Антикорупційного бюро та антикорупційної прокуратури сформували подання на зняття з політика недоторканності та притягненні його до відповідальності. Онищенка підозрюють у привласненні державного майна. У справі фігурує сума в 3 млрд гривень. Уже проведено 37 обшуків у Львові, Дніпропетровську та Києві. Вилучено півмільйона доларів. Що саме знайшли в приймальні Онищенка – наразі не повідомляють. Голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив про те, що Онищенка звинувачують в організації схем у компанії “Укргазвидобування”, якими завдано значних збитків державі. Статті, які інкримінуються нардепу, передбачають покарання від 7 до 12 років ув’язнення.

  Раніше ЗМІ писали, що керівництво компаній “Цефей” і “Карпатнадраінвест”, співвласником якої є депутат з “Волі народу” Олександр Онищенко, може бути причетним до заволодіння держкоштами “Укргазвидобування”.  У НАБУ стверджували, що окремі особи, включно із неназваними нардепами,  використовуючи схему спільної діяльності приватних підприємств з “Укргазвибодуванням” протягом 2014 року реалізовували природний газ через фірми-прокладки за заниженими цінами, в результаті держава недоотримала прибуток – 1 млрд грн.