Тимчук: Порівняти дані Порошенка та Гройсмана – виходить, що протягом півроку росіяни вивели з Донбасу мало не половину танків і безліч інших озброєнь

Президент України Петро Порошенко у вересні 2016 року і прем’єр Володимир Гройсман у квітні 2017-го навели абсолютно різну статистику про присутність російських військ на Донбасі, зазначив нардеп Дмитро Тимчук.

Вищі керівники України, звертаючись до закордонних партнерів, наводять різні дані про російську військову присутність на Донбасі. Про це написав у Facebook депутат Верховної Ради від “Народного фронту” Дмитро Тимчук.

Президент Петро Порошенко у вересні 2016 року заявив в ООН, що на озброєнні проросійських бойовиків є понад 700 танків, 1,2 тис. бронемашин, 1 тис. артилерійських систем.

Сьогодні на зустрічі із главами урядів країн Балтії прем’єр-міністр Володимир Гройсман навів такі цифри: 406 танків, 848 БТР, 208 реактивних систем залпового вогню, 732 артилерійські системи.

“Порівняти дані – так виходить, що протягом півроку росіяни вивели з Донбасу мало не половину танків, та й безліч інших озброєнь. Конкретно щодо танків ми з вами розуміємо, що Порошенко озвучив приблизну загальну цифру танків у розпорядженні “ЛДНР”, а Гройсман назвав кількість танків лише в бойових частинах “1-го армійського корпусу ДНР” і “2-го армійського корпусу ЛНР”. Але у наших західних партнерів, яким були озвучені обидві цифри, цього розуміння немає, бо ніхто не пояснив. Відповідно, виникає подив”, – зазначив Тимчук.

Водночас, за його словами, українська розвідка володіє вичерпними відомостями про всі сфери діяльності окупаційних військ на Донбасі.

“Усіх проблем – скласти уніфіковану “шпаргалку” з цими даними для всіх чиновників, від самого верху до останнього аташе в посольстві за кордоном. А то ми повертаємося до проблеми, яка існувала три роки тому, – відсутності єдиної офіційної статистики. Ми повинні розуміти, що кожна цифра, кожен аргумент щодо агресії РФ, який наводять представники нашої влади, – це офіційні дані України. У них неприпустимі розбіжності і двозначності. Це – питання довіри до нас із боку наших союзників”, – підкреслив парламентарій.