Loading...

Transparency International закликала українську владу захистити антикорупційних активістів

Міжнародна організація Transparency International нагадала про побиття антикорупційних активістів і журналістів-розслідувачів у Харкові, Полтаві, Одесі та Києві.

Міжнародна організація Transparency International закликала українську владу “захистити громадянське суспільство від насильства”. Про це 13 листопада повідомила прес-служба представництва організації в Україні.

Transparency International нагадала про побиття антикорупційних активістів і журналістів-розслідувачів у Харкові, Полтаві, Одесі та Києві.

“Українські активісти, які були рушійною силою антикорупційної реформи в Україні після Революції гідності, тепер опинилися під загрозою”, – підкреслив виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин.

“TІ Україна також стала мішенню інформаційної атаки через свою роботу, пов’язану з поверненням активів, які, як вважається, викрав колишній президент Віктор Янукович. Інші громадські організації зазнали нелегальних перевірок та судових розглядів”, – наголосили у прес-службі.

Раніше журналісти програми “Схеми” опублікували відео інциденту, який стався 7 листопада біля VIP-терміналу аеропорту “Київ”.

Знімальна група у складі журналістів Михайла Ткача та Ярослава Бондаренка і оператора Кирила Лазаревича (псевдо Бен Ціон Лазаревич) чекала на приліт із Росії Віктора Медведчука.

Проте їм завадили: журналістів штовхали, били, відбирали камеру. Вони впевнені, що напад вчинили охоронці Медведчука.

В організації також зазначили, що активістів “змушують заповнювати обтяжливі електронні декларації, які ускладнюють їхню роботу і підсилюють потенційний тиск із боку влади”.

У серпні Transparency International закликала українську владу “утриматися від використання функцій контролю  з метою переслідування громадських активістів”.

“Зважаючи на останні “напади” на громадський сектор з боку влади, ми вважаємо дії правоохоронних органів проти Центру протидії корупції черговим фактом тиску на активістів. Українське представництво глобальної антикорупційної мережі Transparency International закликає владу утриматися від використання контролюючих функцій з метою переслідування громадських активістів”, – ідеться в повідомленні.


Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *