Тарифна політика уряду гнобить українців і зробить їх життя нестерпним

Озвучені негативні наслідки тарифної політики України.

Так звана формула «Роттердам плюс» заклала основу для подальшого зростання тарифу, що в свою чергу неминуче відобразиться на цінах споживчих товарів.

Крім цього негативні наслідки матиме і зростання тарифу для промисловості. На думку автора матеріалу, це погіршить становище українського виробника на світових ринках. Наприклад, тарифи для промислових споживачів в Україні на 10-40% вище, ніж в Росії і на 20-70% – ніж в Казахстані.

«Ці країни є одними з основних конкурентів України на експортних ринках металургії, де електроенергія становить 10-40% собівартості продукції», – пояснює ризики член правління проекту «Ціна держави» і екс-член Національної комісії державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг Андрій Герус.

Що стосується простих українців, то Герус, впевнений, в кінцевому підсумку всі витрати покриватиме споживач. «Це виражається в більш високих цінах на товари. Або втрату роботу через банкрутство вітчизняних підприємств, що виявляються неконкурентоспроможними на зовнішніх ринках через високий тариф на енергію», – пояснив він.

Нагадаємо, в Україні ціни на борошно в 2016 році зросли на 14% -21% – близько третини в цьому зростанні становить частка електроенергії – 29,5%.