Світові ЗМІ вражені статками українських можновладців. Відео

Величезна кількість готівки українських слуг народу вразила американське та європейське суспільство. Іноземні ЗМІ уже підрахували, що статки наших можновладців, які ходять світом із простягнутою рукою, легко можуть покрити частину закордонних кредитів. До того ж церкви, мощі та розкіш українських політиків стали справжнім викликом для стриманого Заходу.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Декларації українських чиновників для європейців стали справжнім бестселером. Заголовки західних газет рясніють подробицями про казкові багатства можновладців. Зокрема, польська Gazeta Wyborcza інтригувала своїх читачів заголовком: «Мільйони доларів у шкарпетках, гелікоптери, своя церква – українські політики заповнили майнові декларації». Найбільший подив викликають саме гори готівки.

Висновок британської газети The Guardian звучить як вирок: «Коли голова НБУ тримає свої заощадження у доларах, навряд чи можна запевнити населення у стабільності національної валюти – гривні», – йдеться у статті.

А у Reuters підрахували, що 24 члени українського уряду разом лише готівкою мають близько семи мільйонів доларів. Приблизно стільки ж торік витратили США на військово-польовий шпиталь для України і трохи менше виділила Канада на українську Нацполіцію.

Для європейців тонни готівки, статуї, картини, церкви та святі мощі – паралельна реальність, яку можна порівняти хіба що з африканськими царями. Другий президент Зімбабве Роберт Мугабе теж безсоромно витрачає величезні кошти на дивні забаганки.

Європейські ж політики навіть подумки не сміють хизуватися казковими статками. Наприклад, президент Франції Франсуа Олланд до інавгурації жив у непривабливому районі Парижа, в квартирі з дружиною та її чотирма дітьми. А помешкання канцлера Німеччини Ангели Меркель розміщене на четвертому поверсі звичайного непримітного будинку.

Хоча зловживаннями масштабу українських політиків грішать і держслужбовці, і монархи, та, здебільшого, після скандалу західні можновладці втрачають свої владні крісла. Наприклад, кілька років тому преса буквально зацькувала короля Іспанії Хуана Карлоса за сафарі бюджетним коштом. Через місяць після цього він зрікся престолу. А прем’єр Ісландії Сігмюндюр Гюннлейгссон був змушений піти у відставку через викриті офшори.