Суддя, який заборонив Майдан – придбав океанську яхту одразу після революції

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Богдан Санін, який 30 листопада 2013 року виніс рішення про заборону мирних зібрань в центрі столиці, пояснює придбання французької вітрильної яхти Beneteau OC 37 бажанням дружини почати бізнес.

“Моя дружина входила співзасновником товариства і це був її намір, займатися відповідною комерційною діяльністю. Вона хотіла… Набирали популярності прогулянки по Дніпру, і вона намір такий мала, вона увійшла в статутний капітал, ці кошти були”,- каже Богдан Санін у коментарі програмі “Наші гроші. Досудилися”.

Однак в декларації судді власником яхти вказана не юридична особа, а особисто дружина судді Ганна. Вона придбала яхту 14 березня 2014 року, тобто через два з половиною тижні після втечі Віктора Януковича з країни.

Експерти запевняють: така яхта, як  у Саніних, для прогулянок Дніпром не підходить. “Проблема в тому, щоб зайти на територію Дніпра, довжина щогли повинна бути нижче дев’яти метрів. Міст Патона заважає зайти”, – говорить Сергій Літовкін, генеральний директор яхтклубу “Фрегат”.

Суддя стверджує, що бізнесова ідея виявилася невдалою, і тепер яхта «просто стоїть», а сам він нею не користується.

 Ринкова вартість яхти Beneteau OC 37 – близько $100 тис або 1 000 000 грн. за курсом 2014 р., однак в декларації Богдан Санін зазначає, що його дружина зуміла придбати цю яхту вдвічі дешевше ринкової вартості – за 460 000 грн.

Згідно з декларацією, Богдан Санін живе на зарплату та матеріальну допомогу від держави. 2014-го його дохід склав 184 000 грн/рік, 2015-го – 144 000 грн. Річний дохід дружини відрізняється незначно: 223 000 грн. у 2015 р. та 229 000 у 2014-му.

Окрім оплати оренди місця під яхту, яка тепер «просто стоїть», Саніним потрібно утримувати суддівський Toyota Land Crueser та квартиру в передмісті Києва.

Яхта виявилася не єдиною значною покупкою родини Саніних, зробленою у 2014 році. Влітку того ж року батько Богдана Саніна Володимир, який очолює Білоцерківський міськрайонний суд, придбав під Києвом (м. Біла Церква) земельну ділянку з невеликим будинком. І за два роки збудував на його місці новий двоповерховий маєток.

Голова суду заробляє в середньому 22 000 грн на місяць. Цих коштів, вочевидь, недостатньо для придбання землі та будівництва нового будинку. Тож Володиимр Санін пояснює гроші на будівництво продажем… гаражу: “Гараж я продав, пасіку, яка в мене була і будматеріали від попереднього будинку”.

Кваліфікаційне оцінювання суддівської династії ще попереду. Однак нещодавно таку перевірку вдалося пройти судді Київського апеляційного адміністративного суду Володимиру Мельничуку.

Мельничук підтримав постанову Богдана Саніна про заборону будь-яких акцій у центральній частині столиці. «Суддя Майдану» пройшов кваліфікаційне оцінювання ВККС та вже спокійно довічно буде продовжувати вершити «правосуддя» та отримувати підвищену заробітну плату.І не простий суддя, а той, який підтримав сумнозвісне рішення про заборону Майдану», –прокоментував рішення ВККС адвокат Роман Маселко.