Сьогодні День пам’яті та примирення

Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті та примирення. Саме цього дня 72 роки тому відбулося підписання акту капітуляції нацистської Німеччини. Війна у Європі закінчилася, і цього дня вшановують усіх загиблих у Другій світовій війні

Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, приуроченій до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі. В Україні донедавна відзначалося на офіційному рівні лише свято Дня Перемоги 9 травня, однак в 2014 році, коли розпочалася російська інтервенція, офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня.

У 2015 році указом президента було введено День пам’яті та примирення, який відзначається 8 травня. Таким чином Україна доєдналася до всього світу у скорботі за жертвами Другої світової війни.

“Українці в лавах Об’єднаних Націй перемогли агресора” — цьогорічні національні урочистості пройдуть під цим гаслом. Майже сім мільйонів солдат в семи арміях — такий фронт виставила Україна в боротьбі проти нацизму.

У Києві в рамках національних урочистостей до Дня пам’яті і примирення 8 травня о 12:00 біля Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2) відкриється фотодокументальна виставка про внесок українських повстанців в перемогу над нацизмом “УПА — відповідь нескореного народу”. Команда істориків мовою фактів, розсекречених документів та унікальних світлин розповість про витоки та результати збройної боротьби УПА проти нацистської Німеччини, тогочасну інформаційну війну та бандерівців — в’язнів концтаборів.

О 23:01 традиційно відбудеться акція “Перша хвилина миру”, адже саме тоді в Європі припинився вогонь після капітуляції Німеччини.

Український інститут національної пам’яті просить українців цими днями доповнити свій одяг червоним маком — символом пам’яті майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів убитих у Другій світовій війні по всьому світові.