Loading...

Скасувати вихідні, а не свято: В’ятрович пояснив “декомунізацію” 8 березня та 9 травня

Директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що пропонує скасувати вихідні дні 8 березня, 1 та 9 травня, а не саме свято.

“Отже, запропоновано скасувати вихідний, а не відзначення Міжнародного жіночого дня. Також – вихідні 1-2 травня. Вихідним стає 8 травня (День пам’яті та примирення, що вшановується синхронно із Європою). 9-те – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні залишиться Державним святом, але не вихідним днем”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Водночас, за його словами, пропонується додати такі вихідні дні: 9 березня (Шевченків день), День сім’ї (друга п’ятниця вересня). “Кількість вихідних зміниться з 11 існуючих натепер до 9. Крім того, скасовується практика перенесення вихідного на понеділок, якщо свято випадає на суботу-неділю (крім Нового року, Різдва і Великодня)”, – пояснив він.

Як вже повідомляли ЗМІ, в Україні можуть “декомунізувати” 8 березня та 9 травня: вже розроблено проект закону “Про державні свята в Україні”. Найближчим часом це питання буде виставлятися на громадське обговорення.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *