Шимків пояснив, чому українці не бачать результатів реформ

В Україні деякі реформи йдуть швидше, ніж в Грузії і навіть в Сінгапурі, впевнений заступник голови АП

Середній час прийняття закону в Україні становить шість-дев’ять місяців, тому впровадження деяких реформ так розтягується в часі. Про це журналістам повідомив заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків після форуму РПР “Пріоритети року реформ: прискорити темпи, гарантувати постійність”.
“Середнє прийняття закону в Україні – 6-9 місяців, а в гіршому випадку і до 1,5 року. А далі потрібно приймати підзаконні акти і т.д. Звичайно, середня частина бюрократів буде чинити опір. Незважаючи на це, за три роки створена велика частина інституцій. А інституції – це не тільки процеси, є конкретні речі, які досягнуті. чи задоволені ми один одному? Звичайно, немає. Але коли ми дивимося на перелік і порівнюємо з іншими країнами, я вважаю, що ми рухаємося в безпрецедентних умовах агресії з боку РФ, складної економічної ситуації, і тим не менш є макроекономічна стабілізація, є збройні сили, розпочаті антикорупційна і реформа судоустрою “, – сказав Шимків.
Відкриваючи форум посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що хоч і повільно, але реформи в Україні все ж просуваються. Правда, звичайні громадяни цього не бачать через недостатню комунікацію влади з суспільством.
“Я думаю, що найголовніше, – це побудова комунікацій, а не піару. Як правило, комунікації не дуже цікаві. Тому що комунікація пояснює, як відбувається процес створення реформи або проведення змін. Це, відповідно, прийняття законопроектів, обговорення законопроектів, прийняття в першому читанні, у другому читанні і т.д. Як правило, пересічному громадянину це нецікаво, його цікавить результат. Я дуже поважаю маркетингові документи, які створені в багатьох країнах про успіхи їхніх реформ, і дійсно в багатьох країнах досягнуті їх результати. Але коли ми дивимося на історичні факти, дійсно реформа правоохоронних органів в Грузії, але результати почалися тільки на п’ятий рік, на другий рік була змінена концепція і Ека Згуладзе, яка ця робила, зробивши висновки з реформи поліції в Грузії, значно швидше це зробила в Україні . Ми зробили це за півроку “, – сказав Шимків.
За його словами, Україна – єдина країна, яка вважається найуспішнішою в електронних закупівель. “Якщо ми говоримо про Prozorro і електронних закупівель, то більшість країн світу і Європи не мають електронних закупівель взагалі. Сінгапур – також цікава історія, люблять цитувати Лі Куан Ю. Якщо ви подивитеся на історію антикорупційного бюро в Сінгапурі: по-перше, його створили британці за шість років до приходу Лі Куан Ю. По-друге, коли Лі Куан Ю прийшов до влади він використовував цю інституцію для політичної боротьби, підпорядкувавши її собі і вона перестала бути незалежною. У нас антикорупційне бюро реально працює тільки рік, тому що рік воно створювалося, набиралося, тренувалося … А сьогодні ми маємо в нашому НАБУ більше 280 розслідувань, більше 40 справ в судах та по 10 справах є вироки “, – підсумував Шимків.