Що робити, якщо принесли платіжки з підвищеними цифрами

Скоро українці отримають перші за поточний опалювальний сезон платіжки за тепло. Раніше писалося про те, скільки доведеться заплатити за опалення в будинках без загальнобудинкових теплолічильників.

“У серпні я був шокований рахунком, який мені прийшов за електрику. Якщо в середньому в місяць у мене набігало 400-500 грн. І це з урахуванням постійно працюючого кондиціонера в літню пору, то цей був – на 1500 грн. Я подивився на вироблення кіловат і жахнувся, мені було нараховано більше тисячі. Ясна річ, що це була явна помилка, і я вирішив її виправити. Ось тут то і починається найцікавіше “…

Чекав майстра три місяці

Історію про те, як киянину дописали неіснуючі цифри в платіжки, описав у себе на сторінці в Фейсбук Макс Лісничий. Він, звичайно, вирішив поборотися за правду. Але ланцюжок подій виявилася довгою і поки безрезультатною.

– Щоб вирішити ситуацію, мені потрібно було подзвонити на гарячу лінію “Київенерго” і замовити “фахівця”, який прийде і все правильно перерахує, – описує свою історію Макс в соцмережах. – Дзвонив я туди щомісяця по два рази, і кожного разу мені говорили, що мою заявку прийняли, і майстер прийде все перерахувати.

Але все було марно. З серпня по листопад майстер так і не з’явився. А тим часом приходили нові платежі, а з ними і пеня за несплачений борг. Заборгованість росла як на дріжджах.

“КП” в Україні “зв’язалася з Максимом лісничого, але він відмовився з нами спілкуватися. Однак в соцмережах все – таки зізнався, що з” Київенерго “поговорив і все з’ясував:” 1) Я залишився незадоволений сall-центром, який по суті просто обманював мене три місяці і розмір мого боргу – багато в чому їх заслуга … 2) я так до кінця і не зрозумів, чому різко мені нарахували в одному платежі рахунок за два місяці, а поки я з’ясовував – до нього прилетів наступний і т. д. 3) Залишається дивне почуття, коли ти повинен контролювати енергетичну компанію, щоб не дай бог – рахунки не прийшли подвійні “.

Суд виграти легко

У разі дивних рахунків за комуналку адвокати рекомендують краще перестрахуватися і не пускати справу на самоплив, інакше це може обернутися серйозними наслідками. Аж до того, що на все ваше майно суд може накласти арешт – як на рухоме, так і на нерухоме. Наприклад, якщо сума боргу складе до 1 січня 2017 року найбільше 32 тис. Грн. Потрібно розуміти, компанія не має наміру працювати собі в збиток, а значить, якщо ви будете діяти, “Київенерго” рано чи пізно подасть на вас до суду про стягнення боргу.

Щоб цього уникнути, столичний адвокат Іван Ліберман спочатку радить звернутися в компанію, щоб прийшов їх фахівець, зняв показання лічильника і потім був зроблений перерахунок.

– Потрібно написати письмову заяву і направити в “Кіевенернго” лист під назвою “Досудова претензія”. У ньому потрібно вказати суть проблеми із зазначенням термінів її усунення, – пояснює Ліберман. – А саме протягом 30 – ти днів прийти зробити перерахунок в досудовому порядку. Якщо вимоги, які передбачені законодавством, не будуть виконані, змушений звернутися до суду. І в такому випадку на вас буде покладена як дисциплінарна, так і цивільно – правова відповідальність. Таке рекомендований лист направляється з описом і з повідомленням про вручення. І не забуваємо зберігати все “корінці”.

Якщо ж лист як в лету кануло або ж ви отримали типову відписку, звертайтеся до суду. Іван Ліберман каже, що в даному випадку цілком реально його виграти. А разом з ним компенсувати матеріальні витрати на адвоката, заспокійливі та ін.

Не варто і боятися того, що судові засідання займуть багато часу,  максимум три місяці. Ось невелика інструкція для тих, хто вирішив йти до кінця.

Адвокат рекомендує знайти незалежного фахівця, який прийде і зробить “акт обстеження житлових умов і електропостачання”. Він встановить, що всі пломби на лічильнику на місці в присутності понятих, і складе акт у двох примірниках.

Потім необхідно направити в суд позовну заяву про стягнення боргу з винних осіб. І до нього докласти всі необхідні документи. Після цього суд виносить судове рішення.