Loading...

Радіо Свобода Daily: Януковича не допитали, але наговорити він встиг

Якщо не скайпом, то прес-конференцією

Відеодопит екс-президента Віктора Януковича як свідка у справі п’яти колишніх «беркутівців» не відбувся. Його перенесли на понеділок, 28 листопада, через те, що активісти заблокували виїзд обвинувачуваних із Лук’янівського СІЗО, бо побоювалися, за їхніми словами, що захист «беркутівців» після свідчень Януковича може подати клопотання про пом’якшення для підозрюваних запобіжного заходу.

Після судового засідання Янукович вийшов до преси та підтвердив, що готовий свідчити у будь-який момент. За його словами, допит зірвала українська сторона, і в цьому, мовляв, зацікавлені ті, хто бояться, що злочини на Майдані розкриють. Екс-президент також озвучив свою версію подій, які відбувались в Україні від початку Майдану і до сьогоднішнього дня.

Ось декілька тез:

– Революцію, мовляв, організували «радикали-молодчики»;

– Саме Майдан «спровокував» Крим на «від’єднання», а Донбас на ті події відреагував «емоційним поривом відділитись»;

– Відтак позиція Путіна щодо Криму та Донбасу «викликає повагу»;

– Під час втечі з України у 2014 році він вивозив ручну поклажу;

– Своєю головною помилкою Янукович вважає те, що він не ввів в Україні військовий стан;

– Мріє Янукович, за його словами, про те, щоб «в Україні закінчилась війна», і щоб його «рідний Донбас воскрес». А про політичні амбіції чи про повернення додому поки не думає. Зараз він приділяє багато часу своїй родині: «Молодший онук залишився без батька».

Реакції

Віталій Тітич, адвокат родин Небесної сотні, вважає, що допит Януковича як свідка в інтересах тільки самого Януковича. Він додає, що сам факт співпраці Мін’юсту України з судовими органами країни-агресора дискредитує її перед міжнародними партнерами.

«Якщо допит перенесли, значить була воля згори» – відреагував батько загиблого на Євромайдані Євгена Котляра з Харкова Микола Котляр.

«На мою думку, треба було робити максимум, щоб взагалі запобігти такій юридичній можливості – допитати його в якості свідка, тим більше свідка зі сторони захисту. Якщо цього не вдалося зробити, то залишається єдине – це мінімізувати негативні наслідки такого допиту з юридичної точки зору», – висловив свою думку в ефірі Радіо Свобода екс-заступник генерального прокурора України Віталій Касько.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *