Рада Європи проти змін до закону про держслужбу, що підсилюють президента

Секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт вважає, що коаліційний проект змін до закону про держслужбу, який має бути розглянутий Радою 6 жовтня, суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії та невиправдано посилює президента, порушуючи баланс між гілками влади.

За його словами, в Раді Європи знають про проблеми законопроекту № 4370-1 (автори – Артур Герасимов, БПП; Андрій Река, НФ), в тому числі пов’язаних з тим, що цей проект невиправдано посилює повноваження президента.

“Венеціанської комісії не надходило запиту про її думці з цього проекту, але у спеціального радника РЄ з питань децентралізації (Даніела Попеску) є ряд зауважень.

Одне з занепокоєнь пов’язано з тим, що президент формує комісію, відповідальну за проведення конкурсів на вакантні посади голів місцевих державних адміністрацій, а також за дисциплінарні провадження щодо них. Це здається несумісним зі статтею 118 Конституції України, за якою призначення та звільнення здійснюється президентом за поданням Кабінету міністрів “, – йдеться в коментарі. За його словами, відповідальним за відбір кандидатів повинен бути Кабмін, а не президент.

“Венеціанська комісія завжди підтримувала, в тому числі в своєму висновку щодо конституційних змін в частині децентралізації, той підхід, що саме уряд повинен мати право на ці пропозиції.

Таким чином, рішення, запропоноване в цьому проекті (4370-1), суперечить позиції Венеціанської комісії “, – підкреслив секретар ВК.