У Переяславі посилено заходи карантину, створено резервний фонд та виділено додаткові кошти для ЦРЛ

3 квітня на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийняте рішення “Про  з посилення заходів безпеки для боротьби з коронавірусом  COVID-19 (згідно з постановою Кабінету Міністрів України від  29 березня 2020 р. № 241, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».” Згодом воно було затвержене й на позачерговому засіданні виконкому

Зміни стосуються наступного:

  Установити, що особи, які мали контакт з хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2,  або хворіють на зазначену хворобу та не потребують госпіталізації, є особами, що потребують самоізоляції.

Лікуючий лікар хворого на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, самостійно визначає строк самоізоляції хворого та осіб, які потребують самоізоляції внаслідок контакту з хворим, на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають, відвідувати громадські місця. Дозволяється відвідування у невідкладних випадках місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, виробами медичного призначення та закладів охорони здоров’я, за умови використання засобів індивідуального захисту та дотримання відстані не менш як 1,5 метра один від одного.

Особи, що відвідували країни/регіони із місцевою передачею вірусу в громаді (крім водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з особою, хворою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2), вважаються такими, що мали контакт з хворим на зазначену хворобу, і підлягають обов’язковій обсервації (ізоляції) протягом 14 днів після перетину державного кордону у спеціалізованих закладах, які визначаються Київською міською, обласними державними адміністраціями.”. (Цікаво, скільки таких осіб юуло встановлено)

   Під час карантину, який триватиме до 24 квітня 2020 р. на всій території України, серед внесених нових змін після затвердження триватиме заборона на:

– перебування в громадських місцях без маски чи респіратора;

– переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;

– перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;

– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;

– відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

– проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

  Міський голова Тарас Костін повідомив про те, що розширено перелік дозволених видів господарської діяльності під час карантину згідно Урядового рішення про внесення змін від 02.04.2020 року  до постанови КМУ №211 «”Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19″ від 11 березня 2020 року», а саме:

  • продаж запчастин для транспортних засобів, в тому числі для тракторів та іншої с/г техніки;
  • продаж добового молодняка свійської птиці;
  • функціонування всіх видів фінансових установ, у тому числі ломбардів і кредитних спілок.

Також Уряд надав низку рекомендацій для бізнесу, які сприятимуть зменшенню черг і скупчень відвідувачів у магазинах та забезпечать виконання запроваджених протиепідемічних заходів, зокрема:

  • рукомендовано аптекам працювати цілодобово;
  • допускати відвідувачів до торгових залів не лише у розрахунку не більше одного відвідувача на 10 квадратних метрів площі, а й з дотриманням 1,5 метрової відстані між особами тощо.

Крім того, заборонено такі види діяльності:

– робота ринків та об’єктів торгівлі, які розташовані на їх території. Рекомендувати здійснювати дистанційну торгівлю з обов’язковою адресною доставкою.

– робота готелів, хостелів, за виключенням тих суб’єктів господарювання, з якими були укладені договори на довгострокове проживання та про надання послуг з розміщення працівників, які забезпечують життєдіяльність населення Переяслава.

– робота суб’єктів господарювання з продажу напоїв, в тому числі алкогольних, на розлив.

Дозволено здійснювати торгівлю:

–  продуктами харчування;

–  пальним;

–  засобами гігієни, ліками;

–  ветеринарними препаратами;

–  кормами;

–  агрохімікатами;

–  насінням і посадковим матеріалом;

–  засобами зв’язку ;

–  квітковою продукцією (це стосується тільки магазинів)

– запчастин для транспортних засобів, у тому числі для тракторів  та іншої с/г техніки;

– добового молодняка свійської птиці;

Дозволено працювати :

–  всім видам банківських та фінансових установ, в тому числі ломбардів, кредитних спілок та страхових компаній;

–  медичній та ветеринарним практикам;

–  АЗС, СТО, закладам з ремонту техніки та побутових виробів;

– усім видам пошти;

–  громадському харчуванню лише для адресної доставки.

 Суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність під час карантину, повинні дотримуватися правил перебування споживачів в торговельному приміщенні не більше 1 особи на 10 кв. м.

 Заступника міського голови Наталія Устич доповіла, що за інформацією наданою директором  КНП Переяслав-Хельницької районної ради, сільських рад Переяслав-Хмельницького району та Переяславської міської ради  «Переяслав-Хмельницька ЦРЛ»  Кузьменчук Л.В., існує необхідність закупівлі необхідних засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів для медичних працівників закладу охорони здоров’я, так як очікується на період з 06.04.2020 по 19.04.2020 «пік» захворюваності населення на гостре распіраторне захворювання COVID-19, спричинене коронавіруом SARS-Cov-2. Нагальна потреба на данний час розрахована у сумі 861,2 тис.грн.

Також за інформацією наданою директором  КНП Переяслав-Хмельницької районної ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги»  Царенок Н.П., станом на 03.04.2020 року є потреба в забезпеченні засобами індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів для медичних працівників закладу охорони здоров’я та існує нагальна потреба створити необхідний резерв вище зазначених засобів з розрахунку, що наданий у відповідному клопотанні на загальну суму 204,5 тис.грн.

Було прийняте рішення про   виділення додаткових коштів до резервного фонду Переяславської міської ради в загальній сумі 1065,7 тис.грн. для здійснення закупівлі додаткових засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів для медичних працівників КНП Переяслав-Хельницької районної ради, сільських рад Переяслав-Хмельницького району та Переяславської міської ради  «Переяслав-Хмельницька ЦРЛ» та КНП Переяслав-Хмельницької районної ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги» .

500 000 із цих коштів на позачерговому виконкомі міської ради, яке відбулося 3 квітня 2020 року, було вирішено направити на нагальні потреби для ЦРЛ.