Loading...

Поліція підозрює Фірташа в заволодінні коштами Нацбанку

Фірташа підозрюють в організації отримання кредиту НБУ для рефінансування банку “Надра”

Поліція підозрює українського бізнесмена Дмитра Фірташа в заволодінні коштами Національного банку України. Про це йдеться у відповідній постанові Печерського районного суду м.Києва, повідомляє Finbalance.

Як зазначається, згідно з постановою суду, Головне слідче управління Національної поліції здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом “вчинення колишніми службовими особами, спільно з власниками та керівниками ПАТ” Комерційний банк “Надра” і іншими особами заволодіння державними коштами Національного банку України в особливо великому розмірі “. Дане правопорушення кваліфікується за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу” ( “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”).

У документі, зокрема, повідомляється, що досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи банку “Надра”, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, ТОВ “Компанія з управління активами” Промислові Інвестиції “, ПАТ” Місто Банк “, Компанії з обмеженою відповідальністю” Весдікс Інвестментс Лімітед “, компанії” Ретт Інтер Ес.Ей. “, та інших невстановлених осіб за попередньою змовою, зловживаючи службовим становищем, здійснили незаконне відчуження активів банку” Надра “- 92/100 цілісного майнового комплексу заводу по переробці сої, чим заподіяли державі збитків на суму близько 192 млн гривень “.

Крім того, в іншій постанові суду повідомляється, що в рамках цього ж провадження було встановлено, що в 2008-2014 роках службовці банку “Надра”, діючи за попередньою змовою з іншими особами, вчинили заволодіння чужим майном в особливо великому розмірі, а саме – засобами отриманими згідно з рядом постанов Національного банку України, наданими в якості рефінансування на загальну суму 10,4 млрд гривень.

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Нацполіція ще в 2015 році почала провадження за фактом звернення НБУ про неповернення кредиту рефінансування банком “Надра” в розмірі 5 млрд гривень, отриманих під особисту гарантію Дмитра Фірташа. Фірташ підозрювався в організації отримання кредиту НБУ для рефінансування банку “Надра”, але він вивів їх на пов’язані з ним компанії, замість того, щоб забезпечити використання цих коштів на стабілізацію ситуації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НБУ, ФГВФО, ДФІ та Рахункова палата блокують розслідування заволодіння Фірташем держкоштами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *