Ощадбанк все ж таки введе комісію за оплату послуг ЖКГ

Від сплати комісії звільнять тільки пенсіонерів, які користуються пенсійною карткою банку
Останній банк, який приймає оплату послуг ЖКГ від населення без комісії, почне брати по три гривні за кожну платіжку з початку 2017 року. Про це заявила директор департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку Валерія Малахова під час круглого столу, присвяченого падінню рівня банківського сервісу, передає Закон і Бізнес.
За її словами, введення комісії не торкнеться пенсіонерів, які користуються пенсійною карткою Ощадбанку. «Навіть після того, як буде введена комісія, пенсіонери зможуть оплачувати рахунки через касу картою Ощадбанку без комісії», – запевнила Валерія Малахова.
У листопаді представники державного Ощадбанку попередили своїх клієнтів, що з 1 грудня 2016 року банк планує ввести комісію в розмірі 3 грн. з кожного платіжного документа при оплаті рахунків за комунальні та телекомунікаційні послуги через каси у відділеннях Ощадбанку. При цьому платежі, проведені через віддалені термінали, Інтернет або мобільний банкінг, будуть здійснюватися без комісії. Крім виконання букви закону введення комісії повинно стимулювати клієнтів банку переходити в віддалений режим роботи з фінустановою, що дозволить не переплачувати за послуги ЖКГ і знизить проблему з чергами у відділеннях Ощадбанку.
«Ми постійно працюємо над поліпшенням сервісної складової роботи відділень Ощадбанку. Навчаємо наших клієнтів користуватися терміналами (цим зайняті 600 співробітників у різних відділеннях Ощадбанку). На даний момент в Україні діє 2200 терміналів, а до кінця року ми плануємо довести їх кількість до 2800 шт. Якщо хтось із клієнтів банку не користується інтернет-банкінгом, він легко зможе оплатити послуги через термінал. За цю послугу комісія стягуватися не буде», – резюмувала Малахова.
«Банк змушений встановити комісію за проведення комунальних платежів в касі на мінімальному рівні (за собівартістю) для забезпечення покриття комісійних витрат», – повідомили в прес-службі Ощадбанку.
Представники банку пояснили, що подібні заходи вводяться через те, що вони не отримали забезпечення комісійних витрат від постачальників послуг (житлово-комунального господарства та інших компаній), а Закон «Про банківську діяльність» забороняє проводити операції нижче рівня собівартості такої послуги.