Обшуки у Новинського проводилися у зв’язку з кримінальною справою по заводу “Океан” – ГПУ

За даними прокуратури, заводу завдано збитків на суму понад 1,5 млрд гривень

Співробітники прокуратури і СБУ провели 23 обшуку в рамках кримінальної справи, порушеної фактами заволодіння невстановленими особами майном ПАТ “Миколаївський суднобудівний завод” Океан “в особливо великих розмірах, доведення вказаного підприємства до банкрутства та інших злочинів. Обшуки проводилися в неділю, 25 вересня, як на заводі “Океан”, так і в різних офісах території Миколаївської, Київської, Дніпропетровської областей, повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України.

За даними ГПУ, в результаті злочинних дій заводу “Океан” завдано збитків на суму понад 1,5 млрд гривень. ” в ході досудового розслідування на причетність до вчинення вказаних злочинів перевіряються всі особи, задіяні в процедурі банкрутства підприємства, зокрема, ліквідатори, посадові особи ПАТ “Миколаївський суднобудівний завод” Океан “, ЗАТ” Смарт-Холдинг “та інших підприємств”, – повідомила прес -служба ГПУ. Читайте також: Новинський і Лук’яненко виграли в Лондоні арбітраж у Григоришина Як повідомлялося, в неділю вранці співробітники СБУ проводили обшуки в центральному офісі компанії “Смарт-Холдинг” народного депутата від “опозиційної блоку” Вадима Новинського. Раніше Новинський в коментарі ZN.UA заперечував свій зв’язок з заводом “Океан”, стверджуючи, що ні він, ні підконтрольні йому компанії ніколи не були акціонерами цього підприємства.

Нагадаємо, що, за даними ЗМІ, в 2011-2012 роках оперативне управління заводом “Океан”, за згодою з власником, здійснював менеджмент однієї з компаній Вадима Новинського – Smart Maritime Group, суднобудівне підрозділ “Смарт-холдингу”. Також нагадаємо, що в жовтні 2011 року Пенсійний фонд України подав позов про визнання банкрутом заводу, оскільки “Океан” заборгував ПФ пенсійні внески. Господарський суд Миколаївської області 23 червня 2016 року затвердив реєстр кредиторів ПАТ “Миколаївський суднобудівний завод” Океан “, згідно з яким пов’язані зі” Смарт-груп “Новинського компанії знаходяться серед кредиторів четвертої черги. Зокрема, в списку ТОВ” Сільгосппідприємство “Нібулон” – 13 , 5 млн грн, ТОВ “Метінвест-Україна” – 4,9 млн грн, ТОВ “Смарт-груп” – 4,51 млн грн і пов’язані з ним ПАТ “Євпаторійський завод будматеріалів” – 5,3 млн грн, Херсонський і Чорноморський суднобудівні заводи – відповідно 10,25 млн грн і 24,68 млн грн, а також ТОВ Smart Maritime Group – 2,75 млн грн. “Смарт-холдинг” володіє 23,76% гірничо-металургійної групи “Метінвест”, 95% акцій суднобудівного холдингу Smart Maritime Group, 99,97% акцій торгово-фінансової компанії ТОВ “Сантіс”. “Смарт” також володіє великими активами в паливно-енергетичній галузі, девелопменті та аграрному секторі. Основним бенефіціаром “Смарт-холдинг