Нові штрафи для бізнесу: гра в одні ворота

Коротко про те, які нові штрафи принесли бізнесу під новорічну ялинку і яке посилення адміністрування у зв’язку з цим нас чекає.

Коротко про те, які нові штрафи принесли бізнесу під новорічну ялинку і яке посилення адміністрування в зв’язку з цим нас чекає.
Уявляю, до речі, як різко зросли в ціні посади інспекторів з праці і заробітної плати!
У грудні 2016 року Верховна Рада підтримала пропозиції уряду, спрямовані на виведення зарплат з “тіні”. Йдеться про законопроект №5130 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”.
Хто може перевірити роботодавця і застосувати до нього санкції?
1. Інспекції з праці.
2. Органи місцевого самоврядування.
3. Фіскальна служба (в частині сплати податків).
Міністерство фінансів як головний наглядач отримає вільний і безкоштовний доступ до всіх державних реєстрів: до Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, з Державним реєстром реєстрації майнових прав та їх обмежень, Держреєстру майнових прав на нерухомість, Держреєстру актів цивільного стану та іншим реєстрів.
Санкції, які можуть бути застосовані до роботодавця.
Фінансова відповідальність.
Юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, відповідно до статті 265 КЗпП несуть фінансову відповідальність у таких розмірах (для розрахунку суми штрафу в гривні беремо мінімальну зарплату, яка встановлена ​​на 1 січня 2017 року, – 3 200).
1) 100 мінімальних зарплат (320 тис грн) – за недопуск державного інспектора праці до перевірки, коли вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати зарплати без нарахування і сплати єдиного внеску (виплата зарплати в конверті).
До речі, це новий вид відповідальності!
2) 30 мінімальних зарплат (96 тис грн) – за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення:
– Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),
– Оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи за повний робочий час, встановлений на підприємстві (тобто людина офіційно повинен працювати чотири години, але працює вісім годин),
– Виплата зарплати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків,
– Порушення встановлених термінів виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за місяць,
– Виплати не в повному обсязі.
3) 10 мінімальних зарплат (32 тис грн) – за кожного працівника при недотриманні мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, якщо не оплачена робота в нічний час, робота у вихідний або святковий день, понаднормова робота).
4) 3 мінімальні зарплати (9,6 тис грн) – немає прив’язки до кожного працівника, отже, цей штраф в цілому по підприємству:
– За порушення встановлених термінів виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, виплату не в повному обсязі,
– За недопуск інспекторів до перевірки, крім випадку, коли темою перевірки є не оформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплати в конверті. Це також новий вид відповідальності!
5) 1 мінімальна зарплата (3,2 тис грн) – за порушення інших вимог трудового законодавства, крім зазначених вище. До цього виду штрафу відноситься і штраф за неподання або несвоєчасне подання повідомлення про прийняття працівника на роботу.