Намети під Радою: чи почався Майдан-3?

Очолюваний командою Міхеіла Саакашвілі мітинг біля Верховної Ради після зіткнень з поліцією перетворився у наметове містечко. Проте українські експерти сумніваються, що цей протест може стати новим майданом чи революцією.

Чергові президентські вибори відбудуться навесні 2019 року, тож вже невдовзі розпочнеться активна виборча кампанія і головним політичним гравцям може бути не до протестів, вважає експерт.

Майбутнє Саакашвілі

Політичне майбутнє Саакашвілі після протестів експерти бачать у позитивних тонах, чим би не закінчилися нинішні акції.

Ще влітку 2017 року рейтинг його партії “Рух нових сил” сягав 1,5%, проте після позбавлення політика українського громадянства ситуація змінилася.

Українці негативно відреагували на дії Петра Порошенка щодо колишнього грузинського президента та екс-губернатора Одещини. Міхеіл Саакашвілі повернувся до України, прорвавши кордон, і тепер їздить регіонами України.

І це, як вказує Ірина Бекешкіна, вплинуло на електоральні настрої.

“Фактично, влада зробила партію Саакашвілі прохідною в парламент”, – стверджує вона.

Раніше у розмові з ВВС Україна представники партії Саакашвілі визнавали, що їхня мета – дочасні вибори Ради вже наступного року, щоби потрапити до парламенту.

Щоправда, українська Конституція вимагає від громадянина жити в Україні п’ять років для балотування в Раду, і десять – для балотування у президенти. Тож навіть якщо пан Саакашвілі поверне собі громадянство, його участь у виборах сумнівна.

Сам Міхеіл Саакашвілі поки не говорить, кого підтримуватиме на президентських перегонах.

Хоча в разі дочасних виборів найбільше бонусів може отримати Юлія Тимошенко.

“Юлія Тимошенко вже заявила, що йде в президенти. Напередодні акції вона застовпила за собою місце лідера, хоча з цим не всі в опозиційному таборі погодяться”, – розповів пан Фесенко.

Але те, що мер Львова Андрій Садовий, Юлія Тимошенко та Міхеіл Саакашвілі виступили на одній сцені та показали єдність, Володимир Фесенко вважає поганим сигналом для пана Порошенка.

Хоча всі опитані експерти припускають, що стійкий союз впливових опозиціонерів проти президента малоймовірний. Але якщо позиції Петра Порошенка похитнуться, опозиціонери об’єднаються для швидких перевиборів, допускають експерти.