Loading...

НАЙЦІКАВІШІ РЕКОРДИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 10 вересня, в Дніпрі на святкуванні дня міста будуть пекти величезний «Наполеон» та суперхачапурі з претензією на рекорд. Однак, за словами експертів з Національного реєстру рекордів, по всій країні близько тисячі заявок чекають, поки їх оброблять і призначать дату фіксації.

«ВІЧНА» КІШКА. Після того як в серпні цього року помер найстаріший кіт України – 21-річний перс Веніамін де Леклі з Одеси, з’явилося багато заявок від господарів котів і кішок, які претендують на його трон. Серед них – ще одна «одеситка», якій «трохи за двадцять». «Знайшлася кішка Тимофія, яка, за словами її господарів, народилася в 1993 році, тобто зараз їй 23 роки, – розповіла керівник Нацреєстр Лана Вєтрова. – За паспортом, це безпородна кішка «черепахового» забарвлення ». Правда, Вєтрова каже, що Тимофія можуть все ж не допустити до реєстрації, оскільки документи тварина отримала вже у віці 5 років. «Зараз експерти і господарі збирають доказову базу», – розповіла реєстратор рекордів.

«НАПОЛЕОН» -ВЕЛІКАН. У Дніпрі 10 вересня планують встановити відразу декілька рекордів. Для початку місцеві кондитери спечуть найбільший в Україні торт «Наполеон» довжиною близько 25 метрів. Потім місцеві жителі побудують найдовшу барну стійку з банок з горіхами, а також приготують гігантський хачапурі і створять художнє панно з карамелі. Крім того, на святкуванні буде побитий рекорд на найбільшу кількість курячих яєць, запечених на шампурах, – правда, організатори ще не визначилися з кількістю.

Ялиця ДО НЕБА. Жителі Львова виявили, що в Карпатах росте сосна висотою близько 64 метрів. Дерево належить до виду Псевдотсуга Мензиса, і більш відоме як Орегонському сосна, або ялиця Дугласа. Точну висоту найвищої сосни України найближчим часом виміряють експерти Нацреєстр, хоча до світового чемпіона – секвої «Гіперіон» з Каліфорнії, висота якої 115 метрів, – нашої Смереці далеко.

ВИШИВАНКА ІЗ ЛЮДЕЙ. У Рівному близько 1000 людей створять ланцюжок з людей, одягнених у вишиванки. Цього року подібний флешмоб вже проводили в Хмельницькому, коли на площу міста в українських сорочках вийшли понад 500 чоловік, «намалювавши» гігантський тризуб. Однак тоді рекорд не потрапив в Національну книгу рекордів, оскільки організатори не повідомили про нього завчасно.

Міні-книга, 20 тонн зубами і шашлик

У 2011 році український художник-графік Ігор Степанов створив найменший примірник Конституції України, який налічував 160 сторінок. Розмір книги був 2х3 см, а вага склала всього 15 м А в 2012 році одесит Василь Чикур зібрав найменшу підводний човен. Довжина субмарини склала 3 м, а вага – 420 кг. Човен може занурюватися на глибину до 50 м, а також виконувати фігури «вищого пілотажу», але перебувати в ній можна не більше 10 годин поспіль. Львів’янин Олег Скавіш в 2012 році встановив Національний рекорд України на «найбільшу вагу, зрушений за допомогою зубів». Силачу вдалося, затиснувши в зубах сталевий ланцюг, більше шести метрів протягнути трамвайний вагон вагою близько 20 тонн. А ось в 2014 році на набережній Тернополя приготували гігантський шашлик довжиною 210,6 м. Для того щоб приготувати страву, знадобилося 20 кухарів і 300 кг м’яса.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *