Найбагатші податківці країни. Топ е-декларацій верхівки ДФС

Третина керівників обласних управлінь Державної фіскальної служби офіційно визнали, що є мільйонерами

«Главком» проаналізував електронні декларації керівників обласних управлінь фіскальної служби.Родини податкових начальників тримають під матрацом майже 40 мільйонів гривень, а на кожну «податкову сім`ю» припадає усередньому два автомобіля.

Напередодні голова ДФС Роман Насіров справив враження на платників податків своїми статками. Топ-чиновник показав у е-декларації майже 60 мільйонів гривень (в еквіваленті), що належать його родині та на 90% зберігаються у готівці. Окрім коштів, податківець похизувався п’ятьома квартирами, двома будинками, низкою земельних ділянок, вісьмома статусними годинниками.

Як свідчить база даних електроних декларацій, підлеглі Насірова – обласні керівники ДФС – як і шеф, люди також не бідні. Відповідно до оприлюднених даних, сума коштів, яку їх родини тримають у сейфах або банках – складає майже 90 мільйонів гривень. Близько 40 мільйонів зберігаються «під матрацом».

Серед 23 керівників регіональних структур Державної фіскальної служби – дев`ять задекларували кошти своєї родини у розмірі більше мільйона гривень.

Половина топ-чиновників ДФС мають у своїх гаражах більше однієї машини, що зареєстровані на них, їхніх батьків та дружин. Третина приватного автопарку фіскалів була куплена за часів «злочинної влади» Віктора Януковича, ще третина – після Майдану.

Найбагатшою виявилася родина начальника Головного управління ДФС у Харківській області Миколи Рибакова. Загальна сума коштів, яку показала його родина – в еквіваленті перевищує 43 мільйони гривень. Більша частина – майже 1,6 млн доларів (близько 40 мільйонів гривень за курсом НБУ) – зберігалась на рахунку його дружини, Наталії Рибакової, у «Дельта банку».

Грошові кошти керівників ДФС у регіонах

для перегляду документу натисніть на зображення

Пані Рибакова є співвласницею компанії МП «Інтертрейдсервіс», яка з вересня 2015 року перебуває у стані припинення. В Одесі їй належить нежитлове приміщення, чотири недобудовані квартири та будинок площею  майже півтисячі квадратних метрів.

Як повідомлялося у статті одеського видання 368.media, Рибаков працює у податковій з початку 90-х, а у 2013 – 2014 рр. був помічником народного депутата Володимира Курінного («Удар»). З кінця 2014-го і до призначення в ДФС області він займав місце заступника і начальника ДПІ у Приморському районі м. Одеси.

Начальник Головного управління ДФС у Харківській області Микола Рибаков

Начальник Головного управління ДФС у Харківській області Микола Рибаков

Лідерство Рибакова – умовне, адже кошти у збанкрутілому банку – на найкращий актив. Більш обережним із власними фінансами та прозорливим виявився Олексій Кавилін, начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області. Колишній топ-менеджер за два роки зробив карколомну кар’єру у податковій. Кавилін, отримавши на початку 2014-го посаду заступника директора Департаменту координації нормотворчої та методологічної роботи з питань оподаткування, згодом очолив ГУ ДФС у Запорізькій області, а з жовтня 2016-го поєднує цю посаду із обов’язками начальника Головного управління Державної фіскальної служби Київщини.

Він – власник кількох статусних годинників (Rolex, Jaeger Lecoultre, Patek Philippe, F.P.Journe, A. Lange & Sohne) та 12 мільйонів гривень (в еквіваленті), які зберігає за межами банківських установ.

Начальник ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін

Начальник ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін

Від інфляції та інших фінансових загроз податківець рятується й інвестиціями – лише у 2015 році він купив дві машини: Toyota Camry та Range Rover. При цьому вдача і тут посміхається топ-чиновнику. Річ у тім, що у минулому році він продав іншу машину – Range Rover Voque за 950 тис. гривень, яку, відповідно до попередньої декларації (за 2014 рік) купив лише… за 100 тис гривень.

Змагатися у вдалих покупках з ним може лише в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Борис Сидоров. У січні – червні 2014 року родина останнього придбала новий Volkswagen Tiguan за 96 тис гривень, новий Volkswagen BEETLE за 79 тис гривень та Range Rover Evogue за 178 тис. гривень.

В.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Борис Сидоров

Можливо, саме такий талант – купувати коштовне задешево – дозволила родині Сидорова задекларувати у 2015 році грошових коштів на суму більше 5 млн гривень. Більша частина з них – власність дружини податківця, Руслани Сидорової, якій належить 50% статутного капіталу «Укрбудпроект».

Вкладам у коштовні речі надає перевагу ще один податківець – начальник Головного управління ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський (з березня 2016 року). Його родина має у колекції дві пари годинників Ulysse Nardin та IWC, загальною вартістю більше 150 тис гривень. Слід уточнити, що у податкових органах Осмоловський працював із 1993 року до 2008 року та повернувся на службу лише у травні 2014-го року. Відтак, коштовні забаганки разом із представницьким авто Lexus RX350 були придбані під час цієї тривалої перерви. Наразі родина податківця тримає готівкою приблизно 2,5 млн гривень, більша частина яких задекларована дружиною, Ларисою Осмоловською.

Начальник Головного управління ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський

Начальник Головного управління ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський

Разом з тим, престижні автівки – обов’язковий атрибут майже кожної родини податківців.  Так, напередодні отримання посади начальника Головного управління ДФС у Львівській області Ігор Кодро отримав від Володимира Кодро (імовірно, батька) право керування автомобілем BMW 520D, 2011 року випуску. На інтернет-майданчиках з продажу авто, вартість машини такого року випуску в середньому дорівнює 700 тис гривень. У готівці цей податківець тримає близько 2,5 млн гривень (в еквіваленті).

Слід зазначити, що найпопулярнішою машиною серед родин обласних керманичів ДФС – є Toyota (10 машин). В автопарку фіскалів також перебувають Lexus, Volkswagen. Національний колорит автобазі податківців зміг надати лише в. о. начальника головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк, який задекларував ЗАЗ Т13110, 2006 р.в. та «Таврію» 2003 року випуску.

Зовсім без власних коліс пересуваються лише троє керівників обласних ДФС. 

Автомобілі керівників ДФС у регіонах

для перегляду документу натисніть на зображення

Доходи за 2015 рік керівників ДФС у регіонах

для перегляду документу натисніть на зображення


Житло голів ДФС в областях