Отримана в спадок нерухомість у 2107 році оподатковується по-новому

В  Україні спрощено оформлення спадщини для найбільш близьких родичів спадкодавця. Правові норми затверджені Законом №0940 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини та уточнення деяких положень». Даний законопроект прийняли народні депутати 23 лютого 2016 року.

Норма закону вступає в силу з наступного дня після його офіційної публікації і буде застосовуватися до доходів, отриманих від спадщини або дару, починаючи з 1 січня 2017 року.

Основні нововведення в спадкуванні нерухомості

Законом скасовано податки і грошова оцінка нерухомих об’єктів оформленої спадщини, отриманих спадкоємцями першої та другої черги споріднення зі спадкодавцем. До прийняття закону, тільки родичі першої черги споріднення володіли правом не оплачувати податок в розмірі 5% від вартості нерухомості, отриманого в спадщину. Податок однаковий для всіх громадян України.

Спадкоємцями першої черги вважаються батьки, чоловік, дружина і діти заповідача. Спадкоємці другої черги – брати, сестри, дідусі, бабусі, онуки заповідача – в 2017 році, отримали право на нульову ставку податку на дохід від успадкованого майна. Також скасована оцінка нерухомості, отриманої за заповітом у спадок.

Переваги для жителів сіл

Автори закону вказали в пояснювальній записці до проекту документа, що однією з цілей затвердження нових норм оподаткування позначено вирішення проблеми з оцінкою нерухомості, яка знаходиться в сільській місцевості. Часто, при вступі в права спадкоємця оцінювачі значно завищували цінність нерухомого об’єкта. В результаті, розмір податку, який потрібно оплатити спадкоємцю, перевищував реальну вартість отриманої нерухомості. Мінімальний тариф на оцінку в Україні починається з 600-800 грн, але його розмір може досягати і декількох тисяч гривень. Користуючись цим, багато експертів по оцінці вносили в документи вартість старих сільських садиб аналогічну сумам, за які можна придбати особняк за містом.

Нововведення для дарування нерухомості

Для отриманого в дар нерухомого майна встановлено ставку податку в розмірі 5%. Новий закон встановлює, що, при оформленні договору дарування, подарунки, в тому числі, і нерухомість, оподатковуються за нульовою ставкою податку для родичів першої черги споріднення. Але всі інші родичі повинні сплатити державі 5% за отримання нерухомості в дар.