Конгрес США представив проект резолюції про визнання Голодомору геноцидом

Конгресмени США внесли до Палати представників проект резолюції про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Про це у вівторок заявив посол України в США Валерій Чалий, передає Укрінформ.

 “Ми сьогодні, як Посольство України і дипломатична служба, просуваємо цю ідею в різних країнах світу, зокрема в Сполучених Штатах Америки, щоб у Конгресі була прийнята резолюція про визнання Голодомору геноцидом українського народу. Перші кроки зроблені, сьогодні така резолюція була внесена конгресменами в Палаті представників”, – підкреслив посол.

Чалий повідомив, що співавторами проекту є конгресмени Сандер Левін, Марсі Каптур, Брайан Фітцпатрік і Енді Гарріс.

“Резолюція далі розглядатиметься. Я думаю, це займе кілька місяців і, сподіваюсь, наступного року, навесні, ми будемо мати голосування в Конгресі США”,- додав дипломат.

Посол також наголосив, що рішення про визнання Голодомору геноцидом вже прийняли парламенти штатів Вашингтон, Нью-Джерсі і Орегон.

Як відомо, визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом проти українського народу раніше закликали у британському парламенті.

США відзначили Національний день пам’яты про жертв комунізму і нагадали, що у світі від тоталітарних комуністичних режимів, за даними Вашингтона, загинули понад 100 млн осіб.

Про це йдеться в прес-релізі Білого дому.

“Сьогодні, в Національний день пам’яті жертв комунізму, виповнюється 100 років з часів більшовицької революції в Росії”, – наголошується в повідомленні.

“За минуле століття тоталітарні комуністичні режими по всьому світу призвели до загибелі більше 100 млн чоловік, піддали незліченна безліч людей експлуатації і призвели до невимовного спустошення”, – вважають в Білому домі.

У повідомленні говориться, що “ці (комуністичні – ред) рухи під вигаданим приводом звільнення систематично позбавляли невинних людей їх прав – свободи віросповідання, свободи зібрань і багатьох інших прав, які ми вважаємо священними. ‘Людей, які прагнули до свободи, вгамовували за допомогою сили, насильства і страху”.

Нагадаємо, що Рада прийняла проект закону, який передбачає відновлення прав жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років. Його підтримали 245 депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років”, він розроблений з метою відновлення прав осіб, які були засуджені у позасудовому порядку, а також засуджені за діяння, які не вважаються злочинами в цивілізованому суспільстві.

У Палаті громад (нижня палата парламенту Великої Британії) закликали визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом проти українського народу.

Про це ішлося під час дебатів про Голодомор, які відбулися у Вестмінстерській залі британського парламенту, повідомляє УНІАН.

Ініціатором дебатів виступила член правлячої Консервативної партії у Палаті громад Паулін Лейтем.

За її словами, вона вже не вперше бере участь у дебатах на цю тематику та постійно закликає уряд Британії визнати Голодомор в Україні геноцидом.

“Я перебуваю сьогодні тут, щоби нагадати колегам про це злодіяння, яке сталося в Україні у 1932-1933 роках, і знову закликати, аби уряд визнав цей заполітизований прояв зла геноцидом”, – наголосила Лейтем.

Вона заявила, що український Голодомор був навмисно організованою Йосипом Сталіним кампанією, щоб знищити значну частину українського населення. На переконання Лейтем, з історії про Голодомор необхідно засвоїти важливі уроки, аби “забезпечити, що світ ніколи знову не буде сліпим перед такими широкомасштабними злодіяннями”.

Лейтем підтримав член Лейбористської партії Стівен Паунд: “Те, що сталося в Україні, те що сталося під час Голодомору, було геноцидом. Не більше, не менше”.

Такої ж позиції дотримується член Шотландської національної партії Карол Монаган, яка наголосила, що уряд Шотландії продовжує дотримуватися позиції підтримки України та висловлює солідарність з українським народом.