Кабмін в 10 разів збільшив штрафи за шкоду тваринам і рослинам

В Україні сьогодні почав діяти закон №1832-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі). Даний законопроект опублікований на офіційному порталі Верховної Ради.

Відзначимо, що закон №1832-VIII вводить деякі заборони для мисливців і підвищує штрафи за перевезення та колекціонування рослин і тварин з порушенням законодавства, а також за використання деякого зброї.

Прийнятий закон в десять разів збільшив деякі штрафи, що стосуються охорони рослинного і тваринного світу. Так, за незаконне вивезення з України або ввезення тварин і рослин громадянам загрожує штраф від 510 до 850 грн, а посадовим особам – від 850 до 1 190 грн. Якщо порушення стосується тварин і рослин, занесених до Червоної книги України або захищених міжнародними договорами – штраф може скласти до 1700 грн, а для посадових осіб – 2 тис перевищить. грн.

Порушення правил використання ботанічних колекцій та торгівлі ними тепер може привести до штрафу від 510 до 1190 грн.

Згідно з новими нормами законодавства, заборонено вирубувати і пошкоджувати дерева з гніздами рідкісних видів птахів, занесених до Червоної книги (чорний лелека, скопа, орлан-білохвіст і інші).

З сьогоднішнього дня закон забороняє рубати дуплисті дерева з об’ємом стовбура понад 5 метрів на території природних заповідників, а також проводити там всі види екскурсій крім пішохідних; використовувати біотехнічні заходи, косити сіно механізованим засобом.

Документи щодо лімітів на спеціальне використання ресурсів в заповідниках і національних парках обов’язково повинна розглянути спеціальна Громадська комісія

Закон передбачає, що на чолі адміністрацій, керівників державними заповідниками, повинні бути особи, які мають екологічне, біологічне і географічна освіта (раніше необхідність профільного освіти не була прописана).

Документ забороняє застосовувати для умертвіння тварин пестициди з діючою речовиною фосфід цинку; використовувати ведмедів і вовків для проведення іспитів, змагань і отруїла мисливських собак.

Вводиться заборона полювати із застосуванням капканів.

Відстрілювати і добувати сорок для наукових цілей без дозволу більше не можна – як протягом усього року, так і під час полювання на мисливських тварин.

7 лютого в Україні був прийнятий закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин)”. Він передбачає посилення штрафів за шкоду лісам.