Іловайськ і Дебальцеве: військовий експерт заявив про штучні котли і зраду генералів

Дебальцевський (липень 2014 роки) і Іловайський (серпень 2014 роки) котли були створені штучно. На той момент на Донбасі 250-тисячної української армії протистояла 30 тисячна “армія” терористів; відступати при такому розкладі було просто нереально. Слідству ще належить дізнатися мотиви цих дій вищого військово-політичного керівництва країни і назвати винних. Таку заяву в коментарі одному з цукраїнських видань озвучив військовий експерт Олег Жданов.
“Обидва котла були створені штучно, абсолютно штучно. І я думаю, що коли-небудь слідчі комісії розберуться і суд винесе свій вердикт з приводу того, хто винен в цих котлах”, – сказав він.
У цьому контексті експерт розповів про те, що Іловайський котел створювався “не один день”, “три дні російські війська мінували шляхи виходу з нього”, що не могло залишитися непоміченим для військового керівництва України. Крім того, “зібрати 250-тисячну армію і відступати перед 20-30 тисячами бойовиків – це просто нереально”, – зауважив Жданов.
Відповідаючи на питання, кому і навіщо це було вигідно, експерт припустив: “Швидше за все, це було пов’язано з політичними планами – в тому сенсі, що АТО закінчити за тижні, як обіцяв Петро Олексійович в ході передвиборної кампанії, ніхто не збирався . Рішення полягало в тому, що ми не можемо так швидко звільнити ці території, в результаті ніби як армія потрапляє в котел, знищують самі боєздатні компоненти цієї армії, далі ми наступати не можемо, тому ми зупинилися. Другу половину 2014 року ми відступаємо і втрачаємо майже 1,5 тисячі квадратних кілометрів. У результаті у нас з кров’ю відбирають ще і Дебальцеве, яке ми здаємо незрозуміло чому. Слава богу, зупинилися на лінії, яка обумовлена “Мінськом-2” і далі не відступали “.
Таким чином, “це було рішення на вищому політичному рівні”, – сказав Жданов. “І наші генерали в цьому брали участь – тим, що не виводили війська і не відправляли туди допомогу, щоб прорвати оточення і вивести їх з котла організовано”, – додав він.
На думку експерта, “на сьогоднішній день АТО перетворилося у вигідну економічну кампанію – з контрабанди, торгівлі, провозу вантажів через неконтрольовану кордон, і т.п. Цей стан ні війни, ні миру дозволяє займатися бізнесом. Створено міністерство окупованих територій. Яке його завдання? Легалізувати контрабанду ? Або організувати інтеграцію цих територій в Україну всупереч існуючому стану речей? ” – Запитав він. “Прийде час, ми створимо комісію, яка відповість на всі ці питання”, – запевнив Жданов.