Гройсман: альтернативи антрациту не буде найближчі 1-3 роки

Прем’єр зазначив, що альтернативи антрациту, який видобувають на окупованій території Донбасу, не буде в найближчі 1-3 роки

Альтернативи дефіцитному вугіллю антрацитної групи, яке видобувається на тимчасово непідконтрольній Україні території Донбасу, не буде в найближчі 1-3 роки, повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду. “У середньостроковій перспективі – один, два, три роки – у нас немає альтернативи антрацитовому вугіллю. Я думаю, що всі це розуміють, але можливо у когось є інша мета – довести Україну до відчаю”, – сказав Гройсман.

Як повідомляв УНІАН, Кабмін опрацьовує можливість скорочення споживання вугілля антрацитної групи вже до наступного опалювального сезону на 2,5-3 мільйона тонн за рахунок збільшення частки атомної енергетики та гідроенергетики в енергобалансі країни.

Крім того, прихильники блокади торгівлі з окупованими територіями Донбасу вимагають від депутатів Верховної Ради продовження блокади, а також прийняття закону про окуповані території. “Блокадники” повідомили, що отримали офіційне запрошення  на перемовини від прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Відтак, вони висунули йому свої вимоги, а саме негайне звільнення полонених та прийняття закону, який забороняє торгівлю з непідконтрольними районами Донбасу.

Штаб блокади торгівлі з окупантами теж зробив заяву

 

Отримавши офіційне запрошення на перемовини від прем’єр-міністра країни, Штаб блокади торгівлі з окупантами виступив з пропозицією:

1. Негайного звільнення полонених;
2. Прийняття закону про окуповані території, який законодавчо забороняє торгівлю на крові.

Зустрічна пропозиція прем’єра Гройсмана звучить так:

1. Представники штабу входять у комісію з обміну полоненими;
2. Кабінет міністрів скасовує дозволи, видані СБУ на переміщення товарів і видає Постанову, що регулює переміщення вантажів у відповідності з Законом про боротьбу з тероризмом.

Впливати на більшість БПП і НФ у парламенті прем’єр, за його словами не може, тому прийняття Закону від нього не залежить.

Штаб пообіцяв розглянути дані пропозиції і після консультацій з експертами та членами штабу дати відповідь. У будь-якому випадку Блокада не припиняється ні на хвилину, а подальші перемовини мають бути максимально публічними і відкритими для народу.

Довідка УНІАН. Україна через бойові дії на сході країни відчуває значний дефіцит вугілля, в першу чергу енергетичного (антрациту), видобуток якого сконцентрований у Донецькій і Луганській областях, районах, підконтрольних бойовикам. Дефіцит вугілля позначається на роботі електростанцій, які змушені знижувати виробничі потужності. Для стабільної роботи енергосистеми раніше дефіцитний антрацит імпортувався з ПАР. Особливо гостро постало питання постачання вугіллям теплової генерації після початку блокади поставки вугільної продукції із зони АТО, яка почалася наприкінці січня 2017 року.