«Фронтовики» біжать з «Укроборонпрому»

У четвер, 6 жовтня, державний концерн «Укроборонпром» позбувся свого головного «наглядача». З посади голови наглядової ради цієї структури, подав у відставку заступник голови депутатської фракції партії «Народний Фронт» Сергій Пашинський. Один з найвпливовіших «фронтовиків» написав заяву на ім’я президента Петра Порошенка, в якому попросив звільнити його з цієї посади.

Мотивуванням для цього стало бажання Пашинського «упередити звинувачення в конфлікті інтересів і мати можливість ефективно проводити реформу військово-промислового комплексу України». Зокрема, нардеп пояснив, що є певна «двозначність» в тому, що він одночасно є головою наглядової ради «Укроборонпрому» і головою комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони. «Я буду концентруватися на лобіюванні не” Укроборонпрому», а військово-промислового комплексу», – заявив Пашинський.

Читайте також: Пашинський передумав доглядати за “Укроборонпромом”, вирішивши шукати інвесторів для ВПК

Сказати, що ця логіка є специфічною, значить, не сказати нічого, адже «Укроборонпром», керуючий сотнею держпідприємств з оборотом понад півмільярда доларів на рік, по суті, і є військово-промисловим комплексом України. Пашинський очолював наглядову раду «Укроборонпрому» з березня 2014 року, коли його призначив на цю посаду партнер по партії Олександр Турчинов (він тоді обіймав посаду в.о. президента, а Пашинський тимчасово керував Адміністрацією президента). Крім нього, до наглядової ради було обрано генерал-лейтенант запасу Ярослав Скалько і глава Держфінмоніторингу Ігор Черкаський (на цю посаду його незадовго до цього призначив лідер «фронтовиків» Арсеній Яценюк, який очолював Кабмін), вплив яких на стратегічний концерн було номінальним.

У грудні 2014 р Пашинський очолив оборонний комітет Верховної Ради і з тих пір майже два роки не відчував ніякого дискомфорту через «конфлікту інтересів», виглядає навіть в дикій української політичної реальності дуже сумнівно (глава комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, який очолює наглядову раду державного оборонного концерну, виглядає набагато логічніше, ніж, наприклад, який очолював до недавнього часу наглядова рада Одеського припортового заводу перший заступник голови «Нафтогазу України» Сергій Перелому).

Про «конфлікт інтересів» Пашинський не подумав навіть тоді, коли його 24-річний син Антон, ледь закінчивши Київський національний економічний університет ім. Гетьмана «(нархоз»), очолив департамент контрактів зовнішньоторговельного підприємства «Спецтехноекспорт», підпорядкованого «Укроборонпрому». «Так, Антон Пашинський зараз працює, але що стосується посади, яку він займає – це дуже маленька посаду. І це не «Укроборонпром», це структура «Укроборонпрому» – заявила в березні 2015 р близька до Пашинського Тетяна Чорновол незабаром після того, як той зопалу назвав історію про працевлаштування свого сина в «Спецтехноекспорт» «фантазією».

Так що, судячи з усього, догляд Пашинського з посади головного «наглядача» за «Укроборонпромом» має іншу причину. Джерела «олігарха» вказують, що нею може бути прагнення сірого кардинала “Народного фронту» відмежуватися від скандального оборонного концерну в переддень очікуваних гучних перестановок у складі його керівництва, і зливу інформації про масштабні зловживання в цій структурі. На чолі якої стоїть ставленик власника Roshen Роман Романов, який раніше керував виборчим штабом Порошенко в Херсонській області.

Щоб попередити напад, керівники «Укроборонпрому» дали старт кампанії, покликаної показати небувалу успішність їх роботи. Так, днями заступник генерального директора «Укроборонпрому» Володимир Коробов заявив про те, що оборонно-промисловий комплекс раніше знаходився в стані кліматичної смерті, але тепер він виведений з цього стану. «На сьогоднішній день пацієнт швидше живий, стан стабільний. Ще не стабільно відмінне, але вже стабільно задовільний», – зробив висновок Коробов, призначений на свою посаду всього кілька тижнів тому.

Тим часом, тривожні сигнали вже надходять з Верховної Ради. За даними «олігарха», в кінці вересня позафракційний нардеп Віталій Купрій подав запит Кабміну про розкрадання 280 млн. Гривень бюджетних коштів на підприємствах оборонного комплексу, що входять в «Укроборонпром». І це, схоже, тільки початок «великого шляху».

Єгор кажанів, «ОЛІГАРХ»