Депутат погрожує виходом з коаліції на цьому тижні

Позафракційний народний депутат Остап Єднак обіцяє до кінця тижня вийти з коаліції. Про це він заявив після оголошення результатів конкурсу на посаду керівника Державного агентства лісових ресурсів. Конкурсна комісія з питань вищого корпусу державної служби 20 вересня обрала головою Держлісагентства Христину Юшкевич (нині виконує обов’язки керівника) і визначила резервним кандидатом Анатолія Бондара (радник Юшкевич).

Остап Єднак запевняє, що новий керівник Держлісагентства законсервує корупцію у органі

«Уряд Гройсмана ігнорує процес розробки реформ в лісовій галузі. Свідомо консервує радянську систему. Це хибний шлях, і на жаль цей шлях обрав коаліційний уряд. З новообраним керівництвом галузі це ще й корупція та зловживання. І я не впевнений, що нам по дорозі. До кінця поточного тижня мною буде прийняте рішення щодо перебування в коаліції», – написав Єднак у своєму блозі.

У коментарі «Главкому» він детальніше пояснив причини свого рішення.

«Це був перший конкурс на посаду керівництва центрального органу виконавчої влади. Він мав бути показовим, залучити кращих фахівців і лідерів галузі. Але на конкурс подалось лише 17 кандидатів, причому більше половини – це були люди, які були причетні до зловживань при попередній владі», – пояснив нардеп.

Остап Єднак нагадав, що за фактично рік керування пані Юшкевич Держлісагенством в якості в.о. агентство так і не вдосконалило механізми реалізації деревини, не з’явились нові санітарні правила вирубки лісів і не відбулось оновлення кадрів в лісовому господарстві.

«Учасники ринку, деревообробники говорять, що існує централізована корупція при експорті лісу. І вона фактично закорінена в Держлісагенстві серед радників голови, – зазначив депутат у розмові з «Главкомом». – Те, що Юшкевич виграла конкурс говорить про те, що буде консервація системи, яка працювала не перший рік: жодних системних змін, продовження кількості зловживань, збільшення незаконних рубок, хронічний дефіцит фінансування, торгівля посадами, корупція при експорті, при реалізації деревини».

Наразі її затвердження на посаду, як додає нардеп, є політичною відповідальністю прем’єр-міністра.

«У мене є претензії не лише до конкурсу, а й до відсутності будь-яких дій з боку уряду і прем’єр-міністра по системній реформі в лісовій галузі. Коаліційна угода чітко говорить, що мають бути системні реформи. Не повинно мати лісагенство повністю вплив на всю діяльність. Вони контролюють і керують всіма лісгоспами, призначають директорів, формують лісову політику, говорять, де можна рубати і скільки можна рубати, коли є порушення – самі призначають перевірки. Це повністю закрита система. Уряд мав за ці вже фактично два роки розділити функції лісагенства, а не робити з нього такого корупційного монстра. Та уряд системно це ігнорує», – сказав Єднак.

І наголосив, що готовий до виходу з коаліції.

«Одне питання тут – це системна корупція і непрозорість конкретного конкурсу. Друге: якби уряд і прем’єр-міністр проявляли б ініціативи, і якби я знав, що через два-три місяці буде створена і запрацює при Кабміні робоча з системної реформи, можна було б це ще стерпіти. Але тут призначили конкретних людей, які будуть продовжувати зловживання, і до того ж не роблять системних реформ. Мені така політика уряду незрозуміла. Я не буду співучасником цього злочину», – зазначив він.

«Я розглядаю варіант виходу з коаліції, якщо найближчим часом, власне, до кінця цього тижня не почую від Кабміну, що є якась реакція, зокрема, на ці мої заяви. Можна сказати: окей, ми призначаємо зараз цих людей, бо вони виграли формально конкурс, але ми при КМУ створюємо робочу групу, напрацьовуємо системні реформи і до кінця року проведемо їх і обговорення, і опрацювання і так далі. Тоді це буде нормальна позиція. Якщо ж і надалі буде мовчання і ігнорування, і зловживання, я не бачу себе в цій коаліції, я буду в опозиції, і це буде нормальна опозиційна риторика», – резюмував нардеп.