Чи правильно в Україні розраховують вартість тепла: звіт НКРЕКУ

У зв’язку з тим, що багато споживачів скаржаться на некоректність підрахунків в квитанціях за тепло, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), перевірила правильність нарахувань в платіжних документах. Про це йдеться на офіційному сайті Кабінету міністрів України.

Як стало відомо, в минулі опалювальні сезони, коли в багатоквартирних будинках були відсутні загальнобудинкові прилади обліку тепла, підприємства теплоенергетики виставляли споживачам рахунки за надану не в повному обсязі послугу з централізованого опалення.

У зв’язку з цим в НКРЕКУ обіцяють захистити споживачів від переплати за теплоенергію. У нацкомісії нагадали про необхідність установки теплолічильників в багатоквартирних будинках за рахунок теплопостачальних компаній. Це дозволить споживачам оплачувати вартість тепла, згідно з показаннями приладів обліку.

Такі заходи будуть реалізовані відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення». А також типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, в якому детально розписано механізм нарахування споживачам плати за централізоване опалення.

«Застосування положень, зазначених в постанові кабінету міністрів №1037, не призводить до будь-яких подвоєнь в нарахуваннях платежів, не несе в собі ніяких методологічних помилок і дає можливість споживачам, у яких відсутні прилади обліку теплової енергії, в цьому опалювальному сезоні наблизити виставлені нарахування до фактичних значень », – підкреслили в НКРЕКУ.

З метою формування справедливої ціни за спожите тепло НКРЕКУ постановила:

Забезпечити стовідсотковий облік спожитої теплоенергії.
Здійснити заходи щодо захисту споживачів в частині оплати за фактично спожиту послугу з централізованого опалення.
Раніше писалося про випадки отримання споживачами завищених квитанцій на централізоване опалення за жовтень. При цьому батареї були гарячими всього два тижні. Також з’ясувалося, що оплата тепла в будинках з лічильниками і без, відрізняється.

У будинках з загальнобудинковими теплолічильниками показання приладів обліку множилися на вартість гігакалорії теплоенергії (1417 гривень). Отриману суму ділили на кількість квартир в будинку (в залежності від площі кожної квартири). Якщо лічильник відсутній, оплату розраховували за формулою – площу квартири множать на вартість опалення квадратного метра.

У «Київенерго» обіцяла переглянути суму за опалення для жителів 650 будинків. У них встановлені лічильники тепла, але зняти з них свідчення фахівці «Київенерго» не змогли. Тому оплату в квитанції вказали як для тих, у кого загальнобудинкових лічильників немає.

One thought on “Чи правильно в Україні розраховують вартість тепла: звіт НКРЕКУ

  • Грудень 9, 2016 at 7:27 pm
    Permalink

    А що робити Ви будете з будинками в яких ваші співробітники вкрали прилади виміру тепловоі енергіі!!????ми вимагаємо поновити ці прилади та встановити на своє місце!!!! Ми не будемо сплачувати ці космічні ціни за опалення поки не поставлять прилади виміру на місце !!!!

    Reply