Loading...

Чи правильно в Україні розраховують вартість тепла: звіт НКРЕКУ

У зв’язку з тим, що багато споживачів скаржаться на некоректність підрахунків в квитанціях за тепло, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), перевірила правильність нарахувань в платіжних документах. Про це йдеться на офіційному сайті Кабінету міністрів України.

Як стало відомо, в минулі опалювальні сезони, коли в багатоквартирних будинках були відсутні загальнобудинкові прилади обліку тепла, підприємства теплоенергетики виставляли споживачам рахунки за надану не в повному обсязі послугу з централізованого опалення.

У зв’язку з цим в НКРЕКУ обіцяють захистити споживачів від переплати за теплоенергію. У нацкомісії нагадали про необхідність установки теплолічильників в багатоквартирних будинках за рахунок теплопостачальних компаній. Це дозволить споживачам оплачувати вартість тепла, згідно з показаннями приладів обліку.

Такі заходи будуть реалізовані відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення». А також типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, в якому детально розписано механізм нарахування споживачам плати за централізоване опалення.

«Застосування положень, зазначених в постанові кабінету міністрів №1037, не призводить до будь-яких подвоєнь в нарахуваннях платежів, не несе в собі ніяких методологічних помилок і дає можливість споживачам, у яких відсутні прилади обліку теплової енергії, в цьому опалювальному сезоні наблизити виставлені нарахування до фактичних значень », – підкреслили в НКРЕКУ.

З метою формування справедливої ціни за спожите тепло НКРЕКУ постановила:

Забезпечити стовідсотковий облік спожитої теплоенергії.
Здійснити заходи щодо захисту споживачів в частині оплати за фактично спожиту послугу з централізованого опалення.
Раніше писалося про випадки отримання споживачами завищених квитанцій на централізоване опалення за жовтень. При цьому батареї були гарячими всього два тижні. Також з’ясувалося, що оплата тепла в будинках з лічильниками і без, відрізняється.

У будинках з загальнобудинковими теплолічильниками показання приладів обліку множилися на вартість гігакалорії теплоенергії (1417 гривень). Отриману суму ділили на кількість квартир в будинку (в залежності від площі кожної квартири). Якщо лічильник відсутній, оплату розраховували за формулою – площу квартири множать на вартість опалення квадратного метра.

У «Київенерго» обіцяла переглянути суму за опалення для жителів 650 будинків. У них встановлені лічильники тепла, але зняти з них свідчення фахівці «Київенерго» не змогли. Тому оплату в квитанції вказали як для тих, у кого загальнобудинкових лічильників немає.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *