Чудовий перший день. Трамп прокоментував участь у саміті G20

Президент США Дональд Трамп назвав перший день саміту G20, який проходить в Гамбурзі, відмінним.

Про це він написав у своєму Twitter.

“Чудовий перший день зі світовими лідерами на саміті G20 тут у Гамбурзі, Німеччина. З нетерпінням чекаю другого дня!” – написав Трамп.

До свого повідомлення Трамп прикріпив відеопрезентацію, що складається з фотографій із саміту. У тому числі – із зустрічей з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Росії Володимиром Путіним.

Нагадаємо, 7 липня на полях саміту країн Великої двадцятки (G20) в німецькому Гамбурзі відбулася перша зустріч президента США Дональда Трампа і президента РФ Володимира Путіна.

Становище в Україні і Сирії, втручання Росії у президентські вибори у США, ракетно-ядерна проблема Північної Кореї – ці теми обговорювали президенти США і Росії під час першої зустрічі в кулуарах саміту G20. Про це повідомили голови дипломатичних відомств обох країн. Зустріч тривала понад дві години за зачиненими дверима.

 

Офіційна зустріч

Перша офіційна зустріч лідерів США і РФ відбулася за зачиненими дверима за участю державного секретаря США Рекса Тіллерсона і міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова.

Зустріч тривала більше, ніж було заплановано. Трамп і Путін вели переговори понад дві години (2 години 15 хвилин).

Держсекретар США Рекс Тіллерсон поінформував, що зустріч була затяжною, так як ні Трамп, ні Путін не хотіли переривати розмову. За його словами, в якийсь момент перша леді США Меланія увійшла в кімнату, щоб спробувати завершити переговори, але зустріч продовжилася ще годину.

“Було так багато про що поговорити. Жоден з них не хотів зупинятися”, – зазначив він.

Про що говорили: версія Путіна

Володимир Путін повідомив, що обговорив з американським лідером ситуацію в Україні та Сирії, боротьбу з тероризмом та кіберзлочинністю, а також кібербезпеку.

“У мене була дуже тривала бесіда з президентом Сполучених Штатів. Накопичилося багато питань – там і Україна, і Сирія, і інші проблеми, деякі двосторонні питання. Ми знову повернулися до питань боротьби з тероризмом, кібербезпеки”, – сказав Путін після зустрічі.

Втручання Росії у вибори США

Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Дональд Трамп і Володимир Путін під час бесіди порушили питання втручання Росії в президентські вибори. За його словами, Путін заперечував свою роль в кібератаках під час виборів в США.

“Трамп порушив питання про втручання у вибори, Путін заперечив свою роль”, – заявив Тіллерсон, додавши, що Росія попросила надати докази втручання у вибори.

У свою чергу міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров зазначив, що Трамп почув і прийняв спростування Путіна: “Президент США сказав, що він чув чіткі заяви президента Путіна про те, що це неправда, і що він ці заяви приймає”.

Тіллерсон також додав, що Москва і Вашингтон домовилися виробити “рамкову угоду” про кібербезпеку і невтручання в справи один одного.

Домовленості щодо України

Путін і Трамп домовилися створити канал між представниками держав з врегулювання ситуації на сході України в рамках Мінських домовленостей, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

“Досягнуто домовленості створити канал між представником Російської Федерації і представником Сполучених Штатів для того, щоб використовувати цю можливість, можливості, які є в США для просування врегулювання на основі Мінських домовленостей”, – сказав він.

Представник Москви додав, що Росія очікує на приїзду найближчим часом нового спецпредставника США по Україні Курта Волкера.

Сирійське перемир’я

За словами Тіллерсона, Трамп і Путін приділили Сирії більшу частину часу на переговорах. Зокрема, вони обмінювалися думками щодо угоди про перемир’я на південному заході Сирії, досягнутій в Йорданії. “Це перший сигнал про те, що США і РФ можуть разом працювати по Сирії”, – заявив він.

Лавров наголосив, що лідери РФ і США висловили готовність оголосити з полудня 9 липня перемир’я в районах Дераа, Кунейтра і Сувейда на південному заході Сирії.

Північнокорейська проблема

Президенти також обговорили ситуацію на Корейському півострові. У Держдепі зазначили, що Вашингтон і Москва по-різному ставляться до проблеми Північної Кореї. “Росіяни бачать це трохи інакше, ніж ми”, – сказав Тіллерсон.

Зміна послів

У ході зустрічі було погоджено питання про ротацію послів у Вашингтоні та Москві. Посол США у РФ Джон Теффт залишить свою посаду восени 2017 року, російський посол в США Сергій Кисляк – у липні.

“Обумовлено прискорити проходження процедур, необхідних для призначення нових послів США в Росії та Росії у США”, – сказав Лавров.

Також сторони домовилися продовжити переговори щодо російської власності у США, дачі у Меріленді та Нью-Йорку, доступ до яких закритий з грудня 2016 року через втручання РФ у вибори в США.