Антикорупційний комітет ВР проти поправок Донець по е-декларуванню

Запропоновані народним депутатом («Народний фронт») Тетяною Донець зміни в закон про електронне декларування не будуть підтримані профільним комітетом з питань запобігання та протидії корупції як такі, що обмежують доступність і повноти даних в е-деклараціях. Про це заявив народний депутат ( “Воля») Юрій Дерев’янко, повідомила у вівторок, 13 вересня, прес-служба нардепа.
«Ми вважаємо, що це спроба старої системи не змінюватися. Так само «випадково» перед Новим роком було внесено зміни, які фактично нівелювали суть електронного декларування, і зараз пані Донець робить по суті те ж саме», – заявив пан Дерев’янко в ефірі радіо«Голос столиці».

Юрій Дерев’янко повідомив, що в середу, 14 вересня, відбудеться засідання комітету з питань запобігання та протидії корупції, на якому можливо буде розглядатися питання е-декларування.

«Я прогнозую, що комітет не підтримає ці зміни. Ми будемо рекомендувати Верховній Раді відхилити його з 99% ймовірністю», – підкреслив нардеп.

Поправки, запропоновані Тетяною Донець, «категорично неприйнятні і спрямовані тільки на те, щоб нівелювати всі ті заслуги, за які ми боролися ці місяці, поки не запустився електронне декларування», переконаний він.

За словами Юрія Дерев’янка, головна суть е-декларування полягає в доступності і повноти даних, які вказуються в декларації.

«Дуже симптоматично, що саме представники від влади (Народного Фронту) такі ідеї пропонують», – зазначив депутат.

Він також підкреслив, що якщо законопроект Донець буде просуватися і голосуватися в залі парламенту, це складе загрозу для України в отриманні безвізового режиму з ЄС, оскільки це одне з категоричних умов європейських партнерів.

Юрій Дерев’янко також застеріг голову Верховної Ради Андрія Парубія і більшість в парламенті від винесення законопроекту пані Донець на розгляд без рішення профільного комітету.

Депутат нагадав суть змін, які Тетяна Донець пропонує внести в законопроект про електронне декларування доходів чиновників. Головні пункти цих змін такі:

– Не декларується нерухомість, яку використовує декларант або його сім’я. Дані повинні самі підтягнутися з Держреєстру прав на нерухоме майно.

– Скасовується обов’язок декларування вартості майна на дату придбання його у власність (володіння, користування).

– Вилучається внесення обов’язкових даних про транспортні засоби – вони повинні підтягуватися з реєстру МВС.

– Відомості про цінні папери, передані в управління іншій особі, будуть надаватися тільки після письмового запиту НАЗК.

– Пропонується закрити онлайн-доступ до Єдиного держреєстру декларацій чиновників, залишивши можливість перегляду інформації тільки для суб’єкта декларування.

– Показувати декларацію у відкритому реєстрі тільки за заявою декларанта.

– Декларація може бути частково або повністю показана у відкритому реєстрі тільки за заявою декларанта.